Tagi:

Restyling Bar’u w Mediolan, designer: Karim Rashid

Designerski Hotel z sieci NH Hotels, został przedstawiony na Milan Design Week z prze aranżowaną przestrzenią baru przez projektanta Karima Rashida, który w projekcie wykorzystał oświetlenie producenta Axo Light.
Amerykański projektant o egipskich korzeniach wprowadził charakterystyczny dla siebie design, o ciekawej stylistyce, wyrazistych liniach i kolorystyce.

AxoLight_KarimRashid_Nafir_2_photo by Loris Pignoletti

AxoLight_KarimRashid_Nafir_1_photo by Loris Pignoletti

„Po spędzeniu wielu dni w Hotelu, w Mediolanie, pomyślałem, że interesujące będzie wprowadzenie subtelnych zmian w barze, przy którym wspólnie uczestniczyliśmy przy niezliczonych spotkaniach, cappuccino, udzielając wywiadów i zamawiając kieliszki wina”, mówi Karim Rashid.

„Chciałem stworzyć poczucie wszechogarniającej, pozytywnej energii dzięki wprowadzeniu najnowszych projektów mojego autorstwa, prosto z Hiszpanii, Portugalii i z Włoch. Włączyłem w to nowe prace, które tworzą poczucie łączności między ludźmi, gdzie podczas służbowych lub towarzyskich spotkań, wśród kolorów, form i materiałów, bar jest jak mikrokosmos, w centrum którego znajduje się człowiek.”

Nafir, to najnowsza kolekcja lamp zaprojektowana przez Karima Rashida dla producenta Axo Light, w 2012 roku. Wywodzi się z założenia, że światło, tak samo jak dźwięk, jest odbierane przez nas w sposób emocjonalny, jako wrażenia i stany psychiczne. Nazwa jest również hołdem dla muzyki: termin „Nafir” jest używany w Afryce Północnej jako nazwa dla małej trąbki, stosowanej w celu wydobycia szczególnie ostrych i piskliwych dźwięków.
Nafir wykonana jest z białego tworzywa sztucznego, formowanego wtryskowo i dostępna w trzech różnych kolorach jako lampa stojąca samodzielnie lub w grupach po trzy sztuki. Oświetlenie wykorzystuje technologie LED.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE