Tagi:

Roboty zastąpią ludzi w firmie logistycznej Amazon

Jak będzie wyglądał świat za 20 czy 100 lat? Pisarze i twórcy filmów science fiction najczęściej przedstawiają naszą planetę zawładniętą przez różnego rodzaju roboty. Raz są one przyjazne i bardzo przypominają człowieka, innym razem są groźne i robią wszystko, by zniszczyć ludzkość.

Już teraz coraz częściej korzysta się z pomocy wyspecjalizowanych maszyn, które w wielu czynnościach zastępują człowieka. Najlepiej widać to w wielkich fabrykach, w których praca ludzi polega tylko na kontrolowaniu tego, co wykonują maszyny.

amazon

Podobnie już wkrótce mają wyglądać hale firmy logistycznej Amazon. Ogłosiła ona konkurs na robota, który będzie w stanie samodzielnie ściągać z półek odpowiednie produkty, przewozić je i pakować. Roboty mają zastąpić tanią siłę roboczą (również polską), która aktualnie wykonuje te czynności.

Zwycięski projekt ma zostać wybrany podczas International Conference on Robotics and Automation w Seattle. Wystartuje 30 projektów. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 25 tysięcy dolarów.

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE