Tagi:

Rocketbook – zrób odręczne notatki i przerzuć je na wirtualny dysk

Pojawienie się nowoczesnych urządzeń, netbooków, tabletów itp. spowodowało, że coraz więcej osób rzuca tradycyjny notatnik i długopis w kąt i korzysta jedynie z elektronicznej wersji swoich dokumentów.

Jest jednak grono osób, które wolą przelewać swoje myśli na papier. Tradycyjna metoda daje zdecydowanie większe pole kreatywności i ułatwia na przykład tworzenie „map myśli” podczas wykładu czy spotkania biznesowego. Niestety ta forma zapisu jest nietrwała i w przypadku zapisu „złotych myśli” na kawałku papieru, łatwo go zgubić.

Twórcy Rocketbooka postanowili połączyć wygodę tradycyjnego sporządzania notatek z nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest możliwość umieszczania zapisków w chmurze w Dropbox, Evernote, Google Docs lub na skrzynce mailowej. Wszystko za pomocą ikonek na notatniku i specjalnej aplikacji na Androida. W celu wysłania dokumentów w preferowane przez nas miejsce, wystarczy w notatniku zamazać specjalną ikonkę znajdującą się u dołu kartki.

notes

notes3

Jest jeszcze jedna, bardzo wygodna i ekologiczna funkcjonalność. Jeśli piszemy dołączonymi do zestawu długopisami, po zapełnieniu notatnika możemy włożyć go na 30 sekund do kuchenki mikrofalowej i wszystkie zapiski znikną. Dzięki temu będzie można korzystać z notatnika w nieskończoność.

notes1

notes5

 

Wynalazcy promowali swój projekt za pośrednictwem platformy indiegogo.com i błyskawicznie sfinansowali wprowadzenie go do masowej produkcji. Podstawową wersję notatnika w promocyjnej cenie można nabyć za 20 dolarów.

notes2

notes6
Źródło zdjęć: indiegogo.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE