Rosyjskie laleczki

Jeśli jesteś fanką rosyjskiej kultury i tamtejszych tradycyjnych ozdób z pewnością spodoba ci się projekt braci Georgija i Petera Slokoskich. Matreshka Chair to krzesło inspirowane popularnymi lalkami matrioszkami. Lalki słyną z tego, że wkłada się jedną w druga od najmniejszej do największej. To zainspirowało artystów do stworzenia krzesła, w którym chętnie usiądzie każda kobieta. Matreshka została zaprojektowana tak, że jej kształt dokładnie odwzorowuje linie drewnianej ozdoby. Patrząc na fotel z tyłu można pomyśleć, że to rzeźba lalki w powiększeniu. Mniej więcej w połowie fotela znajduje się wygodny materac do siedzenia a dla większej funkcjonalności produktu wbudowano także oświetlenie.
Obudowa fotela wykonana jest z włókna szklanego białego albo czarnego. Projektant zadbał o komfort przebywania w fotelu i możemy wybierać spośród obicia z aksamitu lub z satyny. Wbudowana lampa LED świeci na kilka kolorów, dzięki czemu, może służyć jako standardowe oświetlenie podczas czytania, ale też stworzyć odpowiednią atmosferę podczas spotkań z bliskimi czy imprez.
Dodatkowym atutem jest to, że Matreoshka może obracać się o 360 ⁰, co czyni ją jeszcze bardziej funkcjonalną. Fotel z pewnością byłby ozdobą każdego salonu, ale także klubu czy kawiarni. Jego wymiary to: wysokość – 180 cm, szerokość – 120 cm, głębokość – 115 cm, a waga: 120 kg. Jeśli masz ochotę zabawić się designem i poczuć jak mniejsza matrioszka chowająca się w tę większą szykuj się na wydatek rzędu 8 000 funtów.

źródło zdjęć: www.minimalhome.com
Daria Stasiak

1327842847_IMG_0679_4383AAA

1327842867_IMG_0680_4384AAA

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE