Salon design'u / Kenneth Cobonpue

The Parchment Chair, Krzesło inspirowane pergaminem wykonane jest z wielu warstw tkaniny starannie zszytych, zwiniętych i związanych ze sobą. Przywołuje to do świadomości znoszone i wytarte strony archaicznego manuskryptu. Atrakcyjny kontrapunkt dla materiału stanowią solidne wykonane z klonu nogi odróżniające się prostym i czytelnym designem.. Pomimo wrażenia delikatności materiał można zdemontować i czyścić mechaniczne.

January_2014_Newsletter_04

Projekt krzesła, jak również wiele nowych kreacji będzie można podziwiać już wkrótce w nowym, autorskim salonie w Manila, na Filipinach. Stylowo urządzony salon o powierzchni 420 m2, będzie ekspozycją dla nowej kolekcji, w tym: szeroki wybór mebli domowych i ogrodowych oraz pomysłowe oświetlenie.

Twórcy zadziwią nas przede wszystkim „Continuum Installation”, instalacją wykonaną na życzenie SHANG PROPERTIES – jednej z największych firm deweloperskich w Azji. Instalacja wypełnia przestrzenne atrium znajdujące się w jednym z Centrów Handlowych: Ortigas Shangri-la Plaza. Rezultatem pracy jest Continuum, masywna rzeźba przestrzenna podzielona na trzy części 65x14x29 stóp, ręcznie wykonana, odlana i gięta z tworzywa sztucznego Polietylenu (PE), ktej ociężałe, płynne formy, były później tkane ręcznie.

Instalacja, nazwana tak na cześć nieskończenie wielu możliwości twórczych dźwiga lekką metalową ramę połączonych dzięki setkom równoległych linii bez wyraźnego początku i końca.

January_2014_Newsletter_04

January_2014_Newsletter_03 (1)

January_2014_Newsletter_03

January_2014_Newsletter_02.1

January_2014_Newsletter_05

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE