Tagi:

Sien Estudio design 2R Armchair

Sien Design Studio na Salone Internazionale del Mobile

Aryeh Kornfeld

Podczas 52 edycji Salone Internazionale del Mobile, Sien Estudio z dumą zaprezentowało najnowsze dzieło: „2R Armchair”, które jest wyrazem nowatorskiej, minimalistycznej wizji projektu, charakterystycznej dla południowo-amerykańskiego designu.
2R Armchair pochodzi od nazwy Ruchu w projektowaniu, który reprezentuje dwa przeciwstawne nurty. Przedmiot wykonany jest z rodzimych gatunków drewna, z białego dębu z Tierra del Fuego, zwanego popularnie Lenga. Ze względów na wysokie wartości estetyczne, kolor i fakturę, do produkcji używa się tylko wyselekcjonowanych drzew liczących sobie ponad sto lat. Cały proces jest zgodny ze standardami, które mają na celu ochronę andyjskich lasów Patagonii w Chile.

Aryeh Kornfeld

Materiał, z którego wykonane jest siedzisko to skóra łososia, obecnie bardzo luksusowy, a zarazem innowacyjny materiał dostępny na rynku, podkreślający naturalność oraz wyjątkową fakturę. Drewno Lenga i skóra łososia są jedynymi materiałami, z których wykonany jest fotel. Te dwie charakterystyczne cechy południowego regionu świata, nadają osobowość i chilijski charakter.

Minimalistyczne i nowoczesne linie, podkreślają design, który swój ostateczny efekt osiągają dopiero w procesie produkcji. W ten sposób wskrzesza się tradycyjne rzemiosło, pełną dynamizmu i precyzji rękę mistrza, w produkcji mebli. W tym skomplikowanym procesie, fotel uzyskuje niepowtarzalne i perfekcyjne łączenia elementów o bardzo wysokiej wytrzymałości, nadającej stabilność dla wizualnie kruchej sylwetki mebla. Uzyskujemy projekt bardzo stabilny i solidny, o zarazem o delikatnej formie. Powierzchnia mebla jest gładka i została pokryta naturalnymi olejami aby wydobyć nastrój lasu, z którego zostały starannie wyselekcjonowane.

Aryeh Kornfeld

[youtube link=”http://www.youtube.com/watch?v=UU77bKc7iOY&feature=youtu.be” width=”560″ height=”315″]

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE