Sky is the limit- imponujący projekt w Korei

Didier Faustino, urodzony w 1968 roku w Xhannevieres-sur-Marne we Francji, chociaż inne źródła wskazują jako miejsce urodzenia Lizbonę. Uczęszczał do elitarnej szkoły– École nationale supérieure d’architecture de Paris-Val de Seine. Faustino określany wśród kolegów z branży jest jako alchemik, architekt, artysta i pisarz. W 2002 roku założył z Pascalem Mazoyer’em biuro Mésarchitectures. Uczestniczył kilkakrotnie w Biennale Architektury w Wenecji.

dezeen_Sky-is-the-Limit-by-Didier-Faustino-1

dezeen_Sky-is-the-Limit-by-Didier-Faustino-5

Bardzo ciekawym projektem wszechstronnego architekta  jest „Sky is the limit”. Rozpoznawalny dzięki  dwóm kontenerom górującym nad plażą Yang Yang w Korei Południowej. Odwiedzający to miejsce turysta musi wspiąć się po schodach na wysokość 20 metrów. Jednak jest to warte każdego wysiłku, ponieważ z góry roztacza się niesamowity widok na morze.

dezeen_Sky-is-the-Limit-by-Didier-Faustino-4

Pierwotnie projekt, a w zasadzie prototyp konstrukcji można było zobaczyć w skali 1:5 podczas wystawy w NRW w dussledorfskim muzeum. Oprócz  wykonanego „Sky is the limit”, odwiedzający wystawę mogli podziwiać inne projekty bazujące na kontenerach.

dezeen_Sky-is-the-Limit-by-Didier-Faustino-3

W znajdujących się na górze konstrukcji kontenerach znajduje się herbaciarnia.

dezeen_Sky-is-the-Limit-by-Didier-Faustino-2

Materiały użyte podczas budowy: stalowa konstrukcja, metalowa siatka, bezbarwne szkło, drewniane panele oraz biała farba epoksydowa.
Wymiary konstrukcji: 7,6m x 6,7m x 18,3 m

Zdjęcia: NRW-Forum Duesseldorf

Michał Józefczak
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE