Tagi:

„Solny Świat”- street art 3D na Rynku Górnym w Wieliczce.

Na Rynku Górnym w Wieliczce w 2012 roku powstało największe malowidło w Polsce wykonane w technice 3d street art. Praca nosi nazwę „Solny Świat” i ma powierzchnię 350 mkw, co czyni je trzecim pod względem wielkości tego typu rysunkiem na świecie. Większe są tylko dwa dzieła: w niemieckiej miejscowości Wilhelmshaven, które liczy sobie 1570 mkw oraz londyńskie malowidło o nazwie  „Reebok CrosFir – 3D Street Art” o powierzchni 1,160.4 mkw.

Obraz wykonywany techniką widziany w 3D jest tylko w jednym miejscu pod odpowiednią perspektywą. Z innych miejsc wydaje się tylko zwykłym obrazem 2D. Coraz częściej z usług specjalistów zajmujących się malowaniem street art.’u 3D korzystają różne marki w celu promowania swoich produktów oraz zaznaczania swojej obecności w życiu codziennym.

Autorem polskiego dzieła jest Ryszard Paprocki, który zrealizował swoje projekty m.in. w Krośnie i Łodzi. Obraz „Solny Świat” jest wizją podziemi najsłynniejszej polskiej kopalni soli. Składa się z fragmentów wnętrz wielickich żup solnych w tym m.in. Kaplicy Świętej Kingi.

Źródło: www.wieliczkacity.pl

Źródło: www.wieliczkacity.pl

Partnerami projektu są: Województwo Małopolskie, Powiat Wielicki, Miasto i Gmina Wieliczka oraz Małopolski Bank Spółdzielczy.

źródła: http://www.wieliczkacity.pl/, http://www.wieliczka.eu/

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE