Świetlne łuki

Jak sądzicie, jaki otrzymamy produkt gdy połączy się pasję rzeźbienia z miłością do drewna i zapałem designerskim? Zapewne będzie to coś oryginalnego. Amerykański projektant John Procario zaprojektował serie lamp o nazwie Sculptural Lamps.

To wyjątkowe i unikalne rzeźbiarskie lampy. Powstają one w niezwykły sposób, dzięki czemu nie znajdziesz dwóch takich samych lamp! Inspiracją przy projektowaniu tego typu oświetlenia, było potraktowanie drewna jako metafory ciała ludzkiego. Designer postanowił sprawdzić jak bardzo można „powyginać” różne elementy konstrukcyjne. Jednocześnie podkreślił, że zarówno jak w ciele człowieka są kości i i mięśnie, tak samo drewno ma swoje granice elastyczności. Lampy tworzone są za pomocą połączenia dwóch pasków z białego dębu lub jesionu. Nie używa się przy tym żadnych form, by nie ograniczać kształtu konstrukcji. Następnie, podłużne części umieszcza się w maszynie parowej, dzięki czemu włóka stają się elastyczne i można manipulować ich wyglądem.
„Używam jesionu lub białego dębu, bo mają w sobie naturalny klej dzięki czemu są bardzo giętkie” – mówi projektant. W środek listew przykleja się elastyczną taśmę LED i wzmacnia powłoką z pleksi. Sculptural Lamp świetnie sprawdzi się w minimalistycznych salonach czy jadalniach. Kształt lamp to idealny balans na granicy sztuki i użyteczności. Po zgaszeniu światła, lampa może z powodzeniem być drewnianą rzeźbą! Ten nietypowy i niepowtarzalny projekt łączy w sobie zamysł rzemieślnika z naturą drewna.

źródło zdjęć: www.gpfloristinc.com
Daria Stasiak

Unique-Lamp-by-John-Procario

Lamps-John-Procario-5

Modern-and-Unique-Lamp-by-John-Procario

Modern-Lamp-by-John-Procario

Rainbow-Look-Like-Lamp-by-John-Procario

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE