Szydełkowe szaleństwo

Nicole Dybowski jest uczennicą Liceum Plastycznego w Lublinie. Jej największą pasją w życiu jest szydełkowanie. Już jako mała dziewczynka pod okiem babci robiła pierwsze rzeczy na szydełku. To właśnie ona nauczyła Nicolę pierwszych ściegów. Z czasem pasja Nicoli zaczęła nabierać tempa.
Dziś wśród jej kolekcji znajdziemy kilkadziesiąt zwierzątek zrobionych na szydełku.

Dlaczego akurat robisz zwierzątka?
Lubię zwierzęta, występują w wielu moich pracach, np. zrobiłam gobelin z jeżem. Lubię chodzić do zoo, obserwować je, robić im zdjęcia, od dziecka miałam w domu jakiegoś pupilka.

Jakie zwierzątko najtrudniej zrobić?
Najtrudniej zrobić zwierzątko, które składa się z wielu małych elementów. Są one czasami dość trudne do wypracowania, często parę razy robiłam jeden element, tak jak łapka, uszko, bo nie pasował do reszty.

BD3A0160

Czy robisz coś na szydełku oprócz zwierzątek?
Raczej nie. Pasjonują mnie formy przestrzenne, lubię opracowywać, zastanawiać jak wypracować kształt poszczególnego zwierzaka żeby był charakterystyczny, łatwy do poznania, ale przy tym też trochę szkicowy i w moim stylu.

Ile godzin poświęcasz na wykonanie jednej takie maskotki?
To zależy od rodzaju i wielkości maskotki. Zajmuje mi to od dwóch do trzech godzin.

Jaki jest koszt zrobienia jednej z maskotki?
Trudno określić koszt jednej maskotki, nie zużywam na nią całego motka wełny, ale czasami musze dokupić potrzebne kolory, a niestety ten materiał nie jest już taki tani jak kiedyś. Muszę też zdobyć plusz to wypchania zwierzaczka, ostatnio korzystałam ze starego pluszaka z dzieciństwa.

Czy dostawałaś od znajomych zlecenia na wykonanie konkretnego przedmiotu? Jeżeli tak to co to było i czy wzięłaś za to jakieś wynagrodzenie? 
Dostawałam zlecenia od znajomych (małpka, żaba, kaczka). Jeśli brałam pieniądze, to była to jakaś symboliczna kwota, żeby zrekompensować w pewnym stopniu koszt wełny oraz innych materiałów.

Czy planujesz w przyszłości rozwinąć działalność w tym kierunku ?
Sprawia mi to przyjemność, więc myślę ,że będzie to zawsze obecne w moim życiu.

Czy masz jakieś inne zainteresowania? Jeżeli tak, to jakie?
Bardzo lubię rysować i malować, malować nawet trochę bardziej niż tą pierwszą technikę. Dzięki szkole bardzo rozwinęłam się w tych dziedzinach. W wolnych chwilach chciałabym również popracować nad batikiem, jest to wspaniała technika, która mnie bardzo fascynuje. Interesuję się również muzyką, uwielbiam słuchać różnych utworów, chodzić na koncerty.

Co robisz w wolnych chwilach?
Jestem teraz w klasie maturalnej i niestety mam bardzo dużo pracy, oprócz przygotowania do matury mam również dyplom z tkaniny. W szkolę siedzę praktycznie cały dzień, a jak wracam do domu to czeka mnie dużo pracy domowej, więc nie mam za dużo czasu na przyjemności. Jeśli już uda mi się wygospodarować trochę czasu, to lubię go spędzać ze znajomymi.

Twoje największe marzenie ?
Żeby robić w życiu coś co kocham i podróżować

 

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE