Tęcza

Czy lubisz  moment, gdy podczas deszczu na chwilę wychodzi słońce a niebo oplata kolorowa wstęga? Z pewnością pamiętasz zabawę kalejdoskopem z czasów dzieciństwa a do dziś zachwyca cie gra świateł w witrażach.

Pozwól, że przedstawię ci produkt o nazwie Random8. Ten niezwykły fotel został stworzony przez studio projektowe Pitaya Design z myślą o osobach lubiących zabawę światłem. W zależności od tego jak ustawisz fotel, rzuca on fantastyczny kolorowy cień na podłogę lub ścianę. Random8 wygląda jakby był poskładany z różnych kawałków barwionego szkła, natomiast w rzeczywistości zbudowany jest z ośmiu elementów dichronicznego pleksi. Ten wyjątkowy filtr działa w taki sposób, że skupia światło tylko w wybranym miejscu a obraz jaki uzyskamy jest bardzo intensywny. Krzesło idealnie pasuje jako ozdoba wystroju wnętrz każdego salonu jak i ogrodu. Nie musimy obawiać się zbytniego nagrzania siedzenia, bowiem powłoka dichroniczna ma zmniejszone pochłanianie ciepła ze światła. Random8 posiada specjalnie dopasowany kształt, by nie tylko cieszyć widokiem, ale także być funkcjonalnym, komfortowym w użytkowaniu meblem. Specjalne kąty elementów układają się w fotel a zaprojektowane są tak, że cień jest w kształcie ludzkiej tęczówki. To właśnie, ta część oka była inspiracją do stworzenia fotelu – witraża.
Wymiary tego kawałka tęczy to: wysokość – 84 cm, szerokość – 85 cm, głębokość – 91 cm. Random8 został wyprodukowany w edycji limitowanej 12 sztuk.

źródło zdjęć: www.pitaya-design.com
Daria Stasiak

random01

random02

random03

random04

random86

random814

random816_1

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE