Temperatura pod kontrolą

Czy jesteś smakoszem, degustatorem, czy okazjonalnym amatorem alkoholu, wiesz jedno: alkohol najlepiej smakuje schłodzony. Najłatwiejszym sposobem na obniżenie temperatury alkoholu, jest włożenie go na klika minut do zamrażalki. W przypadku konkretnych alkoholi, są jednak pewne zasady, których w żadnym wypadku nie powinniśmy złamać. Szczególnie dotyczą one wina.
W przypadku wina istnieje wiele metod wydobycia pełnego bukietu smaku. Istotny jest sposób wytwarzania i przechowywania, rodzaj butelki i temperatura. Pod żadnym pozorem nie powinno się podawać win o temperaturze przekraczającej 19°C. Nie każdy z nas jednak potrafi na oko określić temperaturę wina. Jak rozwiązac ten problem?
Jeden z najwybitniejszych skandynawskich projektantów, Jakob Wagner jest autorem termometru na butelkę.
Termometr Vignon jest to małe urządzenie, które po założeniu na butelkę pozwala w łatwy sposób kontrolować temperaturę alkoholu. Wystarczy umieścić go wokół butelki, a następnie odczytać temperaturę znajdującą się na wyświetlaczu. Prosty i elegancki termometr wykonany jest z czarnej gumy, stali nierdzewnej i cyfrowego wyświetlacza
Cena – ok. 105 zł.

9a93e363-77f5-4b69-bbc2-4318a0a5c9de_i-menu-zestaw-nalewak-i-termometr-do-wina-wine-vignon-4651269

THERM

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE