Tagi:

The Exbury Egg – ekologiczna samotnia Stehena Turnera

Idealny dom nie musi być duży i luksusowy. Niektórym wystarczają znacznie mniejsze lecz w pełni funkcjonalne propozycje. Jednoosobowe domy są idealne dla singli zwłaszcza, gdy chcą oni pozostawać w odosobnieniu. Jednym z takich nietypowych domów jest The Exbury Egg, czyli oryginalna, drewniana pracownia Stehena Turnera.

egg1

egg2

Turner jest artystą, który w swoich pracach porusza tematykę przemijania i ulotności chwil. Wiele czasu spędza w dziwnych, opuszczonych miejscach, gdzie kontempluje złożoność relacji między człowiekiem a naturą. Na kilka miesięcy zdecydował się zamieszkać w wielkim, pływającym jaju zacumowanym na rzecze Beaulieu w Hampshire w Wielkiej Brytanii.

egg4

egg5

Dom The Exbury Egg jest w stu procentach ekologiczny.Wykonany jest z naturalnych, biodegradowalnych surowców, a niezbędna do życia w nim energia wytwarzana jest przez zamontowane panele słoneczne. Wnętrze jest bardzo skromne, ale i w stu procentach przemyślane. W środku znajduje się strefa wypoczynkowa, w której znajduje się hamak, wielka poducha do siedzenia i szafka, kuchenka, w której artysta mógł przygotowywać posiłki, łazienka z ubikacją i kabiną prysznicową oraz mini garderoba. To wszystko, co skromnie żyjącemu artyście potrzebne było do życia.

egg3

Źródło zdjęć: tinyhouseswoon.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE