Toaleta tyko dla odważnych

Toaleta to z reguły miejsce intymne do którego szczególnie nie potrzebujemy udziwnień. Dwaj architekci Jorge Luis i Hernandez Silva z Studio Hernandez Silva zaprojektowali toaletę, która niewątpliwie przysporzy niezapomnianych wrażeń.
Toaleta w szybie od windy to propozycja dla osób o silnych nerwach, bowiem jest ona umiejscowiona na 15 piętrze jednego z budynków w meksykańskim mieście Guadalajara. Ekstremalnych wrażeń dostarcza przezroczysta podłoga wykonana ze szkła. Siedząc na toalecie lub myjąc ręce patrzymy w przepaść w której trudno dojrzeć dna.
Szyb pierwotnie był przeznaczony do drugiej windy, jednak okazała się zbędna i projektanci postanowili wygospodarować tą przestrzeń w inny sposób…
I jak tu zaznać spokoju…

Jorge Luis i Hernandez Silva z Studio Hernandez Silva to duet bardzo utalentowanych architektów z Meksyku. Wspólnie zrealizowali ponad trzysta projektów w domach, budynkach instytucjonalnych i ośrodkach rekreacji. Ich projekty zostały opublikowane w wielu czasopismach związanych z architekturą, a część z nich została doceniona przez „Americas Property Awards 2012-2013”

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE