Tagi:

TRIBU – Lievore Altherr Molina

Pracownia Lievore Altherr Molina została utworzona w 1991 roku przez trójkę projektantów:

 • Alberto Lievore
 • Jeannette Altherr
 • Manel Molina
 • Pracownia specjalizuje się w projektowaniu mebli, aranżacji wnętrz oraz scenografii artystycznej. Pracownia była wielokrotnie nagradzana w konkursach międzynarodowych, włącznie z Narodową Nagrodą Hiszpanii w Dziedzinie Design, w 1999 roku. Jednocześnie Studio rozwijało intensywny program nauczania, prowadząc szkolenia i seminaria dla studentów oraz profesjonalistów w wielu Szkołach Wyższych, na Uniwersytetach oraz innych organizacjach. Lievore Altherr Molina wystawiała swoje prace na wystawach w Barcelonie, Kolonii, Chicago, Sztokholmie, Helsinkach, Lizbonie, Londynie, Mediolanie, Nowym Jorku, Paryżu oraz Tokio.

  Za dość niepozornym i pospolitym wyglądem, kryje się wyrafinowany design i bardzo przemyślany dobór materiałów. Forma aluminiowej ramy połączona jest z siedziskiem oraz oparciem wykonanym z polipropylenu, który wyglądem przypomina powierzchnię wykonaną z materiału. Całość jest łatwa w wykonaniu i wyjątkowo odporna na czynniki atmosferyczne.
  Rama konstrukcyjna produkowana jest w Belgii, natomiast siedzisko oraz oparcie z Hiszpanii. W ten sposób Tribu przykłada dużą wagę do jakości materiałów, nawet w dobie kryzysu gospodarczego na świecie.
  Cała kolekcja obejmuje krzesła, fotele oraz całą gamę stołów, o niebagatelnych rozmiarach do trzech metrów długości. Ceny produktów kształtują się od około 400 Euro do ponad 3000 Euro za stolik.

  Monica Armani_2_NEW

  Monica Armani_1_NEW

  Vis a vis sofa_NEW

  Vis a vis chair_NEW

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE