TUNELE Z WISTERII- PARK W Ashikaga

Wisteria znana w Japonii jako Fuji jest uważana za jedno z najstarszych drzew kwitnących na archipelagu. Opisana jest m.in. w wierszach Man’yaoshu.

ashikaga-flower-park-2[2]

Jednym z najlepszych miejsc, żeby zobaczyć te kwiaty jest Ashikaga Flower Park City w prefekturze Tochigi. Ashikaga Flower Park oferuje turystom niepowtarzalne wrażenia dzięki  wielu niebieskim, białym i różowym Fuji. Całość kompozycji dopełnia  również szczodrzeniec (jap. Kingu sari), który jest żółty, ale swoim wyglądem przypomina jednak wisterię.

ashikaga-flower-park-4[2]

Trzy masywne pergole na których możemy zaobserwować wisterię zajmują powierzchnię blisko 1000m2. Jednak oprócz dużych trejaży, w parku znajdują się tam również rzadkie wisterie z podwójnymi płatkami.

ashikaga-flower-park-7[2]

Jedno wielkie drzewo Fuji ma 100 lat i jego gałęzie tworzą niesamowity kwiecisty parasol. W parku znajduje się również 80 metrowy tunel z białych kwiatów Fuji. Tunel z żółtych kwiatków szczodrzeńca potrzebuje jeszcze kilkuset lat żeby swoją wielkością dorównać do wisterii.

ashikaga-flower-park-11[2]

Oprócz stricte kwiatowego parku, obiekt oferuje turystom  jeszcze wiele innych ciekawych odmian kwiatów, zaplecze gastronomiczne, sklep z roślinami i lokalnymi produktami.

ashikaga-flower-park-12[2]

Fuji w Ashikaga Flower Park kwitną zwykle na początku maja, około dwa tygodnie później niż wisterie w Tokio. Ponieważ Ashikaga Flower Park jest uważany za jedno z najciekawszych miejsc w których możemy zobaczyć kwiaty Fuji w Japonii, w parku może być bardzo tłoczno, nawet w dni powszednie.

 Zdjęcia: amusingplanet.com

Michał Józefczak
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE