Ukryte piękno w prostej konstrukcji

Wyobraźcie sobie sytuacje, że chcecie kupić stolik. Macie do wyboru dwa produkty. Jeden z przedstawionych stolików natychmiast przykuł waszą uwagę. Jego konstrukcja jest zdumiewająca a wzór projektu zachwyca. Jednym słowem stolik jest piękny. Drugi z produktów od razu nie hipnotyzuje wyglądem. Prosta konstrukcja i pospolita barwa blatu stołu nie pobudza nas do chęci zakupu. Gdy jesteś już zdecydowany, bez większego zastanowienia zapłacić za pierwszy stolik, sprzedawca sugeruje zakup stolika numer dwa. Okazuje się, że pożądany przez nas stolik tylko uwodzi oryginalnym wyglądem. Jest to produkt bardzo niskiej jakości. Natomiast drugi stolik posiada doskonałą stabilną konstrukcje i posłuży nam przez wiele lat. Który produkt wybierzesz? Czym kierujesz się przy zakupie mebla? Wyglądem czy jakością?
Może wolisz prosty wygląd stołu oraz jego wielofunkcyjność? Jeśli tak, przedstawiam stolik o nazwie Hedron, zaprojektowany przez Benjamina Migliore.
Stolik jest niski i posiada lekką , prostą szkieletową konstrukcje. Artysta w projekcie zastosował prostą geometrię, dzięki czemu efektem końcowym jest złudzenie zwiększenia masy stolika. Hedron posiada większe znaczenie jako mebel funkcyjny niż jako ozdoba dekoracyjna naszego wnętrza. Produkt posiada dwie oddzielne części, które po połączeniu tworzą stolik, idealnie nadający się na spotkania przy kawie. Podstawa wykonana jest z drewna i posiada części plastikowe, które po złączeniu przypominają ośmiościan. Blat stołu wykonany jest z litego drewna. Elementy Hedrona można łatwo rozkręcić. Ze zdemontowanego stolika możesz otrzymać dwa niskie krzesełka. Choć Hedron nie jest typem stolika , który od razu zachwyca, to po głębszym poznaniu odkryjemy jego ukryte piękno i zdumiewającą wielofunkcyjność.

źródło: benjaminmigliore.com

Aneta Pełka

hedrons_coffee_table_02

hedrons_coffee_table_03

hedrons_coffee_table_04

hedrons_coffee_table_05

hedrons_coffee_table_06

hedrons_coffee_table_07

hedrons_coffee_table_08

hedrons_coffee_table_09

hedrons_coffee_table_09_

hedrons_coffee_table_10

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE