Usiąść w obrazie

Tę niezwykłą kolekcję siedzeń zaprojektowali Ono i Yuuki Naoki Yamamoto z japońskiego studia RDR. CAVNAS to obrazy które mogą zdobić każde pomieszczenie. Na białym płótnie nadrukowane są trzy rodzaje siedzisk: kanapa, fotel i krzesło. Ich prawdziwe zastosowanie poznajemy wtedy, gdy płótno zdejmiemy z haczyka i oprzemy o ścianę. Wówczas wtedy się okazuje, że  możemy swobodnie usiąść sobie na jednym z obrazów, a dokładnie usiąść w nim. Ta sztuczka jest możliwa, dzięki technice jaka została wykorzystana do produkcji siedzisk.

CANVAS ma ramy wykonane z drewna i aluminium, natomiast jego powierzchnia powleczona jest elastyczną tkaniną z czarnobiałym nadrukiem, która dostosowuje się do kształtu naszego ciała. Dzięki temu siadamy wewnątrz obrazu trochę jak w hamaku. Daje to niezwykłe wrażenie! Projektant Naoki wyznał, że przy tworzeniu tego projektu kierowała nim chęć czystej wygodny. Postanowił połączyć komfort i innowacyjność .
Według niego jest to pomysł, który można wykorzystać w każdym mieszkaniu, kiedy pojawi się nagle wielu gości, a zabraknie miejsc siedzących.
Zdejmujesz wtedy obraz sadzasz w nim znajomych i gotowe!” – mówi Ono.

Do wyboru są trzy wzory o wymiarach: Kanapa: wysokość – 130 cm, szerokość – 190 cm, głębokość – 40 cm, Fotel: wysokość – 150 cm, szerokość – 110 cm, głębokość – 40 cm, Krzesło: wysokość – 120 cm, szerokość – 80 cm, głębokość – 40 cm. Koszt jednego złudzenia optycznego zamkniętego w ramach obrazu to około 1 200 funtów.

Źródło zdjęć: www.yoy-idea.jp
Daria Stasiak

yoy_canvas_09

yoy_canvas_04 yoy_canvas_06 yoy_canvas_07 yoy_canvas_08  yoy_canvas_11 yoy_canvas_12

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE