Tagi:

W hotelu Hilton Midtown został otwarty pierwszy w Nowym Jorku bar lodowy – Minus 5 Ice Bar.

Dnia 9 lipca w centrum Manhattanu zaledwie kilka przecznic od Times Square, przy prestiżowej Piątek Alei, w hotelu Hilton Midtown otwarto pierwszy w Nowym Jorku bar w całości zbudowany z lodu. Minus 5 Ice Bar został skonstruowany z 350 lodowych bloków, ważących w sumie 90 ton. Goście mają do dyspozycji ok. 1200 metrów kwadratowych lodowej przestrzeni w, której znajdują się ławki, wystające z lodowych ścian drzewa i skóry reniferów.

Wystrój baru ma być zmieniany co kilka miesięcy. Rzeźby będą odzwierciedlać daną porę roku, miejscową przyrodę  lub otoczenie, w jakim bar się znajduje.

 

ice-bar-minus5iii

Wstęp do krainy lodu to koszt 20 dolarów. W cenie goście dostają kurtki i rękawiczki, a za kolejne 25 dolarów mogą otrzymać gustowne sztuczne futro. Dla bardziej wymagających bar przygotował pakiet VIP, który kosztuje 75 dolarów, a w jego skład wchodzi futro, ciepła czapka, koktajl i pamiątkowe zdjęcie. We wnętrzu utrzymywana jest stała temperatura -5 stopni.

minus-5-bar

 

W celu utrzymania stałej temperatury we wnętrzu system chłodzenia, który został zainstalowany w barze Minus 5 Ice Bar uwzględnia wiele czynników : ciepło emitowane przez gości, wilgotność, ciepło otoczenia, ilość ludzi wchodzących i wychodzących.
Pomysłodawcą i wykonawcą tego niesamowitego wystroju jest rzeźbiarz Peter Slavin.

looooooooooooo

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE