Tagi:

W Sydney powstały pierwsze interaktywne znaki drogowe z e-papieru

Znaki drogowe to bardzo ważny element sprawności ruchu drogowego. Mają  za zadanie przekazywać użytkownikom dróg informacje o zakazach i ograniczeniach, mogą też informować. Bywa jednak tak, że ze względu na wiele czynników, są zmieniane. Co roku na ten cel ze Skarbu Państwa przeznaczane jest kilkanaście milionów.

Inżynierowie z firmy Visionect postanowili wykorzystać najnowocześniejsze technologie do stworzenia znaków, których już nigdy nie będzie trzeba wymieniać z powodu zmian jakie zaszły w danym miejscu.  Powstały  znaki drogowe wyposażone w e-papierowe ekrany e-inki, którymi można zarządzać zdalnie i aktualizować je na bieżąco. Tym sposobem zarządca dróg bez wychodzenia z siedziby będzie aktualizował informacje wyświetlą na znaku np.  o zakazie postoju, wolnych miejscach parkingowych i o utrudnieniach na drodze.

Eink_traffic_signc

 

Ponadto najnowocześniejsza technologia wykorzystana do wykonania znaków jest przyjazna środowisku, bowiem zasilane są energią uzyskaną z paneli słonecznych.

sunday_market

Pierwsze znaki stanęły w Sydney. Jeżeli znaki spełnią swoje funkcję, projekt zostanie wdrożony w innych krajach. Miejmy nadzieję, że dotrze do Polski.

Źródło : https://www.visionect.com/

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE