Wawa Design Festiwal 2013

W dniach 6-15 września 2013 roku, pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawy, Burmistrza Pragi Południe i Narodowego Centrum Kultury odbędzie się Wawa Design Festiwal 2013. Na miejsce imprezy wybrano  pofabryczny kompleks Soho Factory przy ulicy Mińskiej 25. Podczas festiwalu  zaprezentowanych zostanie kilkanaście wydarzeń, których tematyka będzie dotyczyć projektowania z całego świata

Hasło tegorocznego festiwalu brzmi „HUMAN” . Zaprezentowane zostaną projekty, które są odpowiedzą  na potrzeby współczesnego społeczeństwa. Z niepokojem obserwujemy proces starzenia się społeczeństw Europy, który nie ma tyko podłoża genetycznego, ale w głównej mierze ma związek ze środowiskiem, stylem życia i warunkami bytowymi. Ma to duży wpływ na dziedzinę projektowania. Brak zadbania o odpowiednią edukację najmłodszych pokoleń stanowią realne zagrożenie dla gospodarki i rozwoju współczesnych inicjatyw.

Celem organizatorów jest prezentacja i promocja kreatywnego projektowania, ważnego dla rozwoju intelektualnego naszego społeczeństwa. Ponadto festiwal poprzez szereg aktywnych działań skierowanych na promowanie i rozwój idei społeczeństwa obywatelskiego ma na celu upowszechnianie i popularyzację zanikających dziedzin rzemiosła, promocję rodzimych twórców i mądrego projektowania.

Informacja prasowa

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE