Tagi:

Wybierz płytki drewnopodobne i stwórz bazę do stylu skandynawskiego i glamour

Różnorodność stylów aranżacyjnych, którymi można się inspirować, przyprawia o zawrót głowy. Każdy z nich wymaga innych dodatków oraz innego planowania przestrzeni, ale bazą dla niemal wszystkich mogą być płytki drewnopodobne. W naszym tekście znajdziesz pomysły na aranżację różnych pomieszczeń w 2 różnych stylach – skandynawskim i glamour – z wykorzystaniem płytek, które łączą naturalny wygląd drewna z nowoczesną funkcjonalnością.

Kolekcja Wood marki Korzilius oferuje bogaty asortyment płytek drewnopodobnych, które sprawdzą się w bardzo różnych aranżacjach łazienki, kuchni, salonu czy nawet tarasu. O ich uniwersalności decyduje nie tylko wygląd, lecz także to, że są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu mogą służyć jako wykończenie zarówno podłogi, jak i ścian. Sprawdź, jak wykorzystać różnorodny asortyment płytek drewnopodobnych w skrajnie odmiennych stylach aranżacyjnych.

Styl skandynawski – minimalistyczne, biało-szare płytki do kuchni

Tubadzin.pl, płytki Wood Land Grey

Czerpiący inspiracje z natury styl skandynawski podbija szturmem polskie domy. Dzięki swojej minimalistycznej, „czystej” estetyce świetnie nadaje się do zaaranżowania kuchni – zwłaszcza takiej o niewielkim metrażu, którą trzeba optycznie powiększyć. Jako baza do aranżacji kuchni w stylu skandynawskim świetnie sprawdzi się chociażby ceramika drewnopodobna Wood Land Grey lub Wood Work White, w których inspirowana naturalnym drewnem biel spotyka się z nowoczesnym designem.

Tubadzin.pl, płytki Wood Work

Wszystkie płytki drewnopodobne z kolekcji Wood marki Korzilius są łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu kuchnia wyłożona płytkami kuchennymi w stylu skandynawskim będzie cały czas estetyczna oraz czysta.

Styl skandynawski nie lubi nadmiernej ilości dodatków w pomieszczeniu – a minimalistyczna funkcjonalność jest szczególnie istotna w aranżacji kuchni. Dobrym uzupełnieniem stylizacji takiej przestrzeni mogą być doniczki z ziołami – to jednocześnie świeże i naturalne przyprawy przydatne w gotowaniu oraz zielone akcenty we wnętrzu.

Styl glamour – elegancka sypialnia w ciemnym odcieniu

Tubadzin.pl, płytki Wood Shed Brown, płytki Abisso Navy

Styl glamour ceni przede wszystkim ciemne barwy, które kojarzą się z luksusowym wystrojem domów celebrytów. Liczą się w nim dekoracje dodające wnętrzu ekskluzywności – a podstawę dla eleganckiej aranżacji sypialni w stylu glamour stworzysz za pomocą płytek drewnopodobnych Wood Shed Brown.

Tubadzin.pl, płytki Wood Shed Brown

Warto pamiętać, że w stylu glamour spójność aranżacji osiąga się za pomocą subtelnego kontrastowania materiałów i kolorów. Dlatego gdy na podłodze w sypialni znajdą się ciemne płytki Wood Shed Brown, to ściany warto wykończyć szarymi płytkami MONOLITH Epoxy Grey. A dla bardziej charakterystycznego efektu możesz betonowe inspiracje możesz zastąpić granatowymi ceramicznymi cegiełkami Abisso Navy z kolekcji Abisso. Masz wówczas pełną dowolność w doborze dodatków i mebli – efektowne żyrandole, ozdobne lustra oraz fotele w stylu angielskim to tylko kilka propozycji.


Sypialnia w stylu glamour może także być wykończona za pomocą białych płytek drewnopodobnych, takich jak Wood Craft White. Wówczas z podłogą świetnie zharmonizują się płytki na ścianie Wood Shed Brown.

Tubadzin.pl, płytki Wood Craft White

Sprawdź, jaki potencjał aranżacyjnych skrywają nasze płytki – wejdź na www.tubadzin.pl i poznaj naszą ofertę


Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE