Tagi:

Gdzie wyjechać na wakacje w Polsce?

Na wymarzony urlop czekasz cały rok. Po wyczerpujących miesiącach w pracy, po licznych godzinach spędzonych na obowiązkach domowych, wreszcie nastał moment na odpoczynek i regeneracje sił. Gdzie wyjechać na wakacje, aby tegoroczny urlop zaliczyć do najlepszych wakacyjnych wspomnień? Niektórzy wybierają podróż do Grecji, inni do gorącej Hiszpanii. My, przyjrzeliśmy się bliżej najpiękniejszym zakątkom Polski.

Z cyklu artykułów „ Gdzie wyjechać na wakacje w Polsce?” na początek zapraszamy w wakacyjną podróż szlakiem jaskiniowców:

JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

To malownicza wyżyna, położona w południowej części Polski . Miejsce to, przyciąga turystów niezwykłym krajobrazem jak również wieloma atrakcjami dla miłośników historii i jeździectwa.

1263052757

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9bdbc5e031402eb1b362f4694a72f44c

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obszar Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej to korzystna rzeźba terenu, dzięki czemu powstało tutaj wiele warowni obronnych oraz zdumiewających zamków. Szlak Orlich Gniazd to jeden z najbardziej znanych szlaków turystycznych w Polsce, prowadzący przez Jurę od Krakowa do Częstochowy. Projekt tego szlaku powstał w 1948 roku z inicjatywy Kazimierza Sosnowskiego. Szlak obejmuje pozostałości warowni oraz zamki wybudowane w czasach Kazimierza Wielkiego. Orle Gniazda wznoszono w celach obronnych, zabezpieczając granice oraz szlaki handlowe, stąd oryginalna nazwa, która powstała ze względu na niedostępność tych budowli. Godny uwagi, jest również dziesięciokilometrowy – Szlak Jaskiniowców, w okolicach którego przed tysiącami lat w tutejszych grotach mieszkali nasi praojcowie.

jura-783x320

 

 

 

 

 

 

 

 

Jura jest stolica wspinaczkową Polski. Co roku ta malownicza wyżyna kusi wspinaczy z całego kraju, natomiast różnorodne ukształtowanie terenu sprawia, że jest to idealny obszar dla rowerzystów. Miłośnicy konnych przejażdżek, znajdą tutaj wiele niezapominanych szlaków konnych.

jura-weekend-we-dwoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oboz-wspinaczkowy-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

show_image.php

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jura

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się z nami wrażeniami z wakacji !
Jeśli spędziłeś urlop w ciekawym zakątku Polski i zwróciłeś szczególną uwagę na architekturę danego miejsca, prześlij nam swoje wakacyjne wspomnienia a my je opublikujemy!
Zdjęcia z opisem przeżyć wakacyjnych przesyłajcie na : kontakt@nowy.archemon.com

 

źródło: polskikierunek.pl, ja-yhymm.pl, info-mix.flog.pl, turystyka.wp.pl, rzemyk-turystyka.pl, jura.info.pl, gtj.pttk.pl

Autor: Aneta Pełka

 

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE