Wykład „ Od wyobraźni do przestrzeni”

Politechnika Lubelska Wydział Budownictwa i Architektury zaprasza na wykład „ Od wyobraźni do przestrzeni”, który wygłosi Mirosław Nizio. Spotkanie odbędzie się dnia 22 października 2013 roku o godzinie 18 na ulicy Nadbystrzyckiej 40, aula III (nowe skrzydło)
Mirosław Nizio to polski artysta rzeźbiarz, międzynarodowy architekt wnętrz, mecenas sztuki i animator życia społecznego warszawskiej Pragi.
Jest znany głównie z projektów przestrzeni publicznych: muzeów, ekspozycji historycznych, wystaw, pomników pamięci, scenografii. Współtworzył m.in. wystawę główną Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest również autorem ekspozycji muzeum byłego obozu zagłady w Bełżcu, a także współautorem powstającej ekspozycji Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie
Dotychczas zrealizował wiele projektów architektury wnętrz obejmującej biura, obiekty rekreacyjne, obiekty poprzemysłowe i rezydencje prywatne.
Wykład odbywa się w ramach cyklu Aktualne problemy w pracy architekta, który jest częścią projektu Kwalifikacje dla rynku pracy – Politechnika Lubelska przyjazna dla pracodawcy. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE