Tagi:

Yoda, tym razem projekt krzesła

Potęga mocy ukryta w projekcie krzesła filipińskiego projektanta.

Yoda-Setting-02

Ciężko znaleźć konsensus pomiędzy oryginalnym pomysłem, a inspiracją zaczerpniętą prosto z kadru filmu science-fiction.

Szczególnie, jeśli w grę wchodzą Gwiezdne Wojny, dysponujemy całą gamą zabawek produkowanych nieprzerwanie od 1977 roku. Wśród asortymentu gadżetów najczęściej spotykany design, to akcesoria, zabawki, kubeczki oraz moda. Gadżety różnią się jakością wykonania, jednak często są po prostu wierną kopią przedmiotów, które oglądaliśmy na dużym ekranie.

Wielokrotnie nagradzany artysta i projektant z Cebu na Filipinach, Kenneth Cobonpue wykorzystał motyw filmowy do produkcji nietuzinkowego krzesła.
Designer ukończył Instytut Wzornictwa Przemysłowego – Industrial Design from Pratt, w Nowym Jorku. Na przetrzeni wieloletniej kariery wykonywał zlecenia w Niemczech oraz we Włoszech.
W swoich projektach często wykorzystuje lokalne materiały oraz innowacyjne, ręczne procesy produkcji. Marka Cobonpue jest znana na całym świecie ze swoich wyjątkowych wzorów.

FOTOGRAFIA: „Star Wars”, reż. George Lucas

Yoda wyraża równowagę pomiędzy minimalistyczną formą i wyjątkową dbałością o detal.
Projekt wykorzystuje naturalne cechy materiałów: wytrzymałość na naprężenia, elastyczność, estetyczny wygląd oraz wszechstronne zastosowanie.

Projekt jest wariacją na temat opowieści Georga Lucasa osadzonej w dalekiej przyszłości. Bagnista kraina Degobah, porośnięta bujną roślinnością, egzotyczna sceneria i chatka wydrążona w drzewie – to właśnie te motywy zainspirowały artystę. Wertykalne linie do złudzenia kojarzą się z chatkami australijskich Aborygenów oraz amerykańskich plemion.

Kenneth-Cobonpue-Yoda-66623.XL

Green-Yoda-Rattan-Furniture-by-Kenneth-Cobonpue

ŹRÓDŁO: KENNETHCOBONPUE.COM
INPIRACJA: STAR WARS, reż. George Lucas

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE