Z miłości do ceramiki – kubki projektu KABO&PYDO

KABO & PYDO to duet projektantów wzornictwa, których połączyła pasja i zamiłowanie do kreowania funkcjonalnych i oryginalnych przedmiotów. Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo są absolwentami warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Katarzyna studiowała też na Politecnico di Milano. Tomek pochodzi z Lublina, Katarzyna z Siedlec. Poznali się na studiach i szybko okazało się, że świetnie pracuje się im razem. W 2011 roku stworzyli studio projektowe, które zajmuje się projektowaniem produktu, opakowań i komunikacji wizualnej. Ich zakres zainteresowań projektowych jest bardzo szeroki. Projektują m.in. meble, oświetlenie, szkło, ceramikę, sprzęty ogrodowe czy opakowania z tworzyw.

 

about_foto

 

Dzisiaj pokażemy ich najnowsze projekty kubków, które zaprojektowali specjalnie dla Ceramiki Avant. Są to trzy pierwsze kubki z nowej kolekcji tej marki.

 

Kubek MODERN to „architektura” w mniejszej skali. Projektanci przy jego tworzeniu inspirowali się geometrycznymi bryłami nowoczesnych budynków – ich przenikającymi  się kanciastymi formami i trójkątnymi szklanymi sklepieniami. To kubek dla każdego miłośnika nowoczesnych kształtów. Dodatkowo KABO & PYDO pomyśleli o tym, jak kubki będą prezentowały się w grupie. Można je zestawiać na różne sposoby. Spójrzcie tylko na zdjęcia.

KABO&PYDO - Kubek Modern 01

KABO&PYDO - Kubek Modern 02

KABO&PYDO - Kubek Modern 03

KABO&PYDO - Kubek Modern 04

KABO&PYDO - Kubek Modern 05

KABO&PYDO - Kubek Modern 06

KABO&PYDO - Kubek Modern 07

KABO&PYDO - Kubek Modern 08

Natura i harmonia dały początek bardzo zgrabnemu kubkowi TWIGGY. Jego uchwyt to gałązka, która przybrała minimalistyczną formę. Takie rozwiązanie umożliwia chwytanie na kilka wygodnych sposobów. Kubek swoją nazwą również nawiązuje do gałązki – z ang. twig.

KABO&PYDO - kubek Twiggy 01

KABO&PYDO - kubek Twiggy 02

KABO&PYDO - kubek Twiggy 03

KABO&PYDO - kubek Twiggy 04

KABO&PYDO - kubek Twiggy 05

 

Trzeci z kubków, najnowszy i jeszcze „cieplutki” RELAKS ma bardzo przyjemne zadanie – towarzyszenie podczas odpoczynku, przerwy w pracy, lunchu czy w domu przy ulubionym filmie. Dzięki temu, że ma dużą pojemność miłe chwile przy kawie lub herbacie będą trwały dłużej. Nawet stopka na spodzie kubka ma kształt tarczy zegara, tak jakby kubek sam mówił: czas na kawę. Oprócz estetyki spełnia ona praktyczną funkcję – została tak zaprojektowana, aby podczas mycia w zmywarce woda nie zbierała się na denku kubka. Podobne stopki, choć o innym kształcie mają również kubki Twiggy i Modern.

KABO&PYDO - kubek Relaks

 

Kubki projektu KABO & PYDO Ceramika Avant produkuje w aż w ponad 20-tu kolorach. Takie możliwości daje proces produkcyjny w całości odbywający się w Polsce. Jest to cenny wyróżnik spośród zalewającej rynki europejskie masowej „chińszczyzny”. Fabryka stawia na hasło „Made in Poland” – polski projekt i polski produkt, dzięki czemu przyczynia się do budowania marki narodowej.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE