zaćmienie słońca

Od wieków zjawiska naturalne fascynują a jednocześnie napawają lękiem. Wybitne jednostki specjalizujące się w ścisłych dziedzinach nauki próbują objaśnić i wytłumaczyć cuda zachodzące w galaktyce. Zwróćmy uwagę na jedno ze zjawisk astronomicznych, które powstaje gdy księżyc znajdzie się pomiędzy ziemią a słońcem, przysłaniając światło słoneczne. Oczywiście chodzi o zaćmienie słońca. Owo zjawisko stało się inspiracją dla grupy projektantów z biura projektowego Igendesign. Stworzyli lampę o nazwie Nissyoku przypominającą kształtem księżyc.
Lampa składa się z dwóch płyt przymocowanych ze sobą magnesem. Aby włączyć lampę wystarczy dotknąć metalowego pierścienia znajdującego się w środku płyt. Efektem będzie rozbicie światła w różnych kierunkach, wywodzące się z dwóch źródeł.
Lampa zasilana jest poprzez kondensatory hybrydowe zdolne do wytrzymania wysokich temperatur, bez konserwacji przez 10 lat. Nissyoku to ekologiczna lampa, która swoją konstrukcją przypomina ludziom o tak zdumiewającym zjawisku jakim jest zaćmienie słońca.
Nissyoku jest wielofunkcyjna. Lampę można powiesić jako żyrandol , umieścić na stoliku lub podłodze jako lampkę nocną
źródło zdjęć: my.opera.com, cubeme.com

Aneta Pełka

lumi2

Nissyoku_Lamp_IgenDesign33

nissyoku-lamp-by-igendesign

SolarEclipseLampfromIgendesign1

SolarEclipseLampfromIgendesign2

SolarEclipseLampfromIgendesign3

SolarEclipseLampfromIgendesign4

SolarEclipseLampfromIgendesign5

SolarEclipseLampfromIgendesign6

SolarEclipseLampfromIgendesign8

SolarEclipseLampfromIgendesign9

SolarEclipseLampfromIgendesign65

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE