Zakończony remont głównej drogi startowej na lotnisku im. Fryderyka Chopina

Prace remontowe dłuższej, głównej drogi startowej o długości 3,7 km rozpoczęły się 22 kwietnia br. Zgodnie z harmonogramem miały być zakończenie do 2 września br., jednak Budimex wyprzedził założony harmonogram i ukończył remont wcześniej.

d.naszemiasto.pl

d.naszemiasto.pl

Droga startowa została oddana do użytku w dniu 15 sierpnia. Szybsze zakończenie prac oznacza też koniec uciążliwości związanych z tymczasowym ruchem powietrznym dla mieszkańców dzielnic Ursus i Ursynów.

5 kwietnia 2013 r. Budimex podpisał kontrakt na rozbudowę pola wzlotów na Warszawskim Lotnisku um. Fryderyka Chopina z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”. Zakres prac obejmuje całkowitą rozbiórkę dwóch płyt postojowych (nr 2 i 4) wraz z drogą kołowania i drogami technicznymi, rozbudowę istniejącej płyty (nr 6), przebudowę drogi startowej oraz budowę nowej płyty i płytowych dróg kołowania. Wybudowana zostanie także kompletna infrastruktura podziemna i naziemna, nowe drogi techniczne i obszary serwisowe do obsługi przebudowanego pola manewrowego.
Dzięki przebudowie lotnisko zyska dodatkowe stanowisko do odladzania samolotów i nowe miejsca postojowe.

aeromedia.pl

aeromedia.pl

Wartość kontraktu to 106,9 mln zł netto. Prace rozpoczęły się 22 kwietnia 2013 r. i zgodnie z harmonogramem zakończą się po 16 miesiącach.

źródło: biuro prasowe, Budimex

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE