Tagi:

Życie to nie bajka?

Chyba nie ma osoby, która nie chciałaby żeby jej życie było jak z bajki. Czasem miło jest pooglądać ulubione bajki z dzieciństwa, oderwać się od szarej rzeczywistości i przypomnieć sobie lata beztroski. Niektórzy idą krok dalej i kupują sobie bajkowe meble. Są też tacy, którzy „idą na całość i aranżują wnętrza swoich domów czy biur kopiując wnętrza, w których żyły ich ulubione postaci. Infantylne czy urocze?

Dom Flinstonów

W Malibu w Kalifornii amerykański prezenter telewizyjny Dick Clark sprawił sobie dom inspirowany bajowymi jaskiniowcami. Nadmorska rezydencja została wybudowana z kamienia. W środku znajdują się salon, kuchnia, dwie sypialnie, dwie łazienki i pokój dzienny.

Hello Kitty Beauty Spa

W 2013 roku w Dubaju otworzono Spa z wnętrzem inspirowanym pokojem najpopularniejszej, bajkowej kotki na świecie. Wystrój został zaaranżowany przez jednego z najsłynniejszych japońskich projektantów Mayuki Okamurę. Ciekawostką jest to, że Spa najczęściej odwiedzane jest przez kilkuletnie klientki.

Domek Barbie

Lalka Barbie to najbardziej kultowa zabawka ostatnich lat. Z okazji 50. rocznicy urodzin bajki firma Mattel zdecydowała się na stworzenie zabawkowego domku w realnych rozmiarach. Najciekawszymi elementami wystroju są żyrandole powstałe z włosów lalki. Portret lalki, który wisi na ścianie namalował sam Andy Warhol.

Rezydencja Simpsonów

Koncerny Pepsi i FOX ufundowały dom słynnej, amerykańskiej, animowanej rodzinki. W latach 90. dom Simpsonów można było wygrać w konkursie. Rezydencja została odtworzona w najmniejszych detalach. Niestety właściciel zupełnie zmienił wygląd konkursowego domku i dziś nie wyróżnia się on już niczym nadzwyczajnym.

Idealna kuchnia dla lego maniaków

Klocki LEGO, od kiedy w 1949 roku pojawiły się na rynku, niezmiennie pozostają jedną z najczęściej kupowanych zabawek. Z kultowych klocków powstają dzieła sztuki, bardzo wiernie odtwarzane są dzieła architektoniczne i designerskie gadżety do domu. Francuscy designerzy z firmy Munchausen obłożyli prostą kuchnię IKEA 20 tysiącami klocków LEGO, uzyskując fantastyczny, wielobarwny efekt.

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE