Skręcanie balonów to doskonała zabawa – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Niemalże na każdym festynie można spotkać animatorów, którzy wykonują z balonów ciekawe formy.
Balony coraz częściej chętnie wykorzystywane są przez projektantów. Niels Schuurman stworzył kolekcję mebli do której produkcji wykorzystał podłużne balony, z kolei słowacki projektant Boris Klimek, jest autorem lampek, które wyglądają jak balony.
Na świecie powstają nawet firmy specjalizujące się w tworzeniu dekoracji z balonów, który wyglądają niekiedy jak rzeźby.
Mankamentem w wykonywaniu form z balonów, jest to że nie zawsze ich struktura pozwala w pełni oddać zamysł osoby wykonującej daną formę – szczególnie dotyczy to zwierzątek . Nasza wyobraźnia musi wypełnić kilka brakujących elementów, takich jak : sierść, oczy nos;
Sarah Deremer, artystka z Los Angeles postanowiła nadać dmuchanym zwierzakom bardziej realistyczny wygląd. Projekt „Balon zoo” to zbiór zwierząt wykonanych z balonów, którym w drodze cyfryzacji dodano kilka charakterystycznych dla danego zwierzątka elementów.
Dlaczego akurat projekt „Baloon zoo”? Sarah Deremer od 2004-2012 roku pracowała jako technik weterynarii stąd jej zamiłowanie do zwierząt. W 2012 przeniosła się do Korei gdzie naucza języka angielskiego i zgłębia wiedzę na temat fotografii cyfrowej.
Źródło zdjęc : http://www.sarahderemer.com/