Miłosz Dąbrowski i Justyna Fałdzińska ze studia UAU Project specjalizują się produkcji oryginalnych produktów do wyposażenia wnętrz w technice 3D. Oboje ukończyli Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. ”Chcemy stale się rozwijać, rozwiązywać nowe problemy i tworzyć nowe rzeczy” – mówią o sobie twórcy. Dodatkowo zależy im na tym, aby do tworzenia zainspirować innych, dla tego udostępniają pliki z elementami do wydrukowania za pośrednictwem platform internetowych łączących projektantów 3D oraz konsumentów zainteresowanych tą tematyką.
Projektanci starają się, aby ich produkty były przyjazne dla środowiska i wykonane z naturalnych materiałów. Jeśli wytwarzają coś samodzielnie, korzystają z ofert lokalnych przedsiębiorców. Jak się okazuje elementy wykonane metodą 3D, można zestawić z najróżniejszymi częściami, aby uzyskać wspaniały efekt – nawet z korkiem od butelki wina! Korek łączy się z częściami 3D, które nakładane są na jego górną i dolną część. W taki sposób powstają oryginalne ozdoby czy zabawki, które łączą w sobie ideę druku 3D oraz recyklingu.
Inne propozycje wyposażenia z elementami 3D:
Nazwę lampy SMF.01 można przetłumaczyć jako Self Made Furniture. Lampa składa się z zestawu wydrukowanych części, drewnianych listewek oraz przewodu z oprawką na żarówkę. Do jej montażu nie potrzeba klei, czy gwoździ – wystarczy tylko połączyć ze sobą jej poszczególne części.
Naczynie do hodowli roślin GROWW
Dla wszystkich osób, które kochają rośliny, ale nie mają ich gdzie hodować. Mini-szklarnia składa się z podstawy drukowanej w technice 3D oraz odwróconego szklanego słoja. Podstawa powinna pasować do większości słoików produkowanych w USA oraz UE. Działanie GROWW jest bardzo proste: wystarczy ziemia, wybrane nasionko i woda.
Więcej informacji: uauproject.com