W ciągu ostatnich kilkunastu lat, liczba osób pracujących w domu zdecydowanie wzrosła. W czasach w których technologia osiągnęła już bardzo wysoki poziom, w dobie Internetu i telefonów, tradycyjne biuro nie jest już koniecznością.Niestety praca w domu ma też swoje wady. Często nie potrafimy jej rozgraniczyć z życiem osobistym. W konsekwencji pracujemy nieustannie. Sprawdzamy pocztę, wykonujemy telefony… W dużej mierze dlatego, że pracujemy w tych samym miejscu co wykonujemy inne obowiązki.
Projekt Juliena Franka Wahlgreen jest odpowiedzią na wyzwanie, jakim jest praca w domu. „La Cabane” to pokój, który tworzy odrębną przestrzeń do pracy, która wyraźnie oddziela życia zawodowe od prywatnego. Miejsce, w którym znajduje się „pokój” również nie jest przypadkowe. Projektant usytuował go nad schodami. Została wykorzystana niezagospodarowana dotychczas przestrzeń. Pomieszczenie o powierzchni 2,4 mkw jest wystarczające do pracy dla jednej osoby. Osoba pracująca może oddać się obowiązkom, a domownicy nie czują się jakby byli w biurze.
Okiennice można otworzyć na oścież i pracować przy naturalnym świetle, lub zamknąć się w hermetycznym pokoju i oddać służbowym obowiązkom.
Według Wahlgreen, otwieranie i zamykanie klapy staje się codziennym rytuałem, który może pomóc użytkownikowi przejść z „trybu pracy” do „życia rodzinnego.
Gdy projekt „La Cabane”jest zamknięty, przypomina ogromną szafę lub garderobę.
Ciekawym elementem projektu są malowidła wykonane farbami akrylowymi przez Jan Oksbøl Callesen. Domyśliłbyś się, że to miejsce pracy ? 🙂
Źródło : http://www.julienfrancwahlgreen.com/