Tagi:

Warsaw Build 2014 Design – Architektura – Budownictwo

Konferencje, wykłady, prelekcje, pokazy, debaty o architekturze i urbanistyce – i to wszystko w jednym miejscu! Program tegorocznych targów Warsaw Build aż kipi od wydarzeń skierowanych do architektów i projektantów wnętrz. Nic dziwnego – stanowią oni duży procent odwiedzających.

Wszyscy specjaliści z dziedziny architektury, designu i projektowania wnętrz dni 18-20 września powinni zaznaczyć w kalendarzu na czerwono. Warszawskie Centrum EXPO XXI zamieni się w tym czasie w międzynarodową arenę łączącą architektów i projektantów z producentami materiałów budowlanych, deweloperami i inwestorami – również indywidualnymi, którzy ostatniego dnia targów będą mogli dołączyć do profesjonalistów.

Szyby zespolone w architekturze

Trudno sobie wyobrazić współczesne budownictwo bez szyb zespolonych. Między innymi to dzięki nim zapewniony jest komfort termiczny i akustyczny pomieszczeń, w których przebywamy. Zapewnienie podstawowych parametrów powinno być potwierdzone badaniami zgodnie z metodyką opisaną w przedmiotowych normach. Istotną sprawę stanowi jakość wykonania szyb zespolonych, wpływająca zarówno na walory estetyczne, jak i użytkowe obiektu budowlanego.

Podczas prelekcji przedstawiciele Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych zaprezentują podstawowe właściwości szyb zespolonych, metodykę badania oraz wymagania dotyczące ich jakości. Uczestnicy forum targowego poznają również najczęściej występujące wady w szybach zespolonych.

Obecnie jedną z bardziej znanych polskich realizacji wykorzystujących szyby zespolone jest Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie autorstwa konsorcjum biur Lahdelma & Mahlamäki i Kuryłowicz & Associates.

Architektura w rozmiarze XXL

Nawiązując już do Muzeum – jego projekt i architekturę przybliży na targach prof. Ewa Kuryłowicz podczas wystąpienia w ramach trwającego przez wszystkie dni targów cyklu prelekcji laureatów Plebiscytu Polska Architektura XXL. Wśród prelegentów znaleźli się również Wojciech Borowczyk z Borowczyk Architekci, Lucjan Kuc z Biura QC, Weronika Kiersztejn i Anna Urbańska, Maciej Kurkowski i Piotr Jakubowski. Zaproszeni architekci i projektanci zaprezentują na forum otwartym zrealizowane według ich projektów obiekty i wnętrza.

Nowa Urbanistyka w Polsce

„Nowa Urbanistyka” to ruch zwracający się ku tradycyjnej kompozycji miast, zorientowany na lokalną społeczność, zakładający redukcję ruchu samochodowego na rzecz poruszania się pieszo lub rowerem. Pomimo, że w naszym kraju dopiero raczkuje, inwestorzy i urbaniści widzą w nim przyszłość polskich osiedli. Jak powinniśmy wdrażać założenia Nowej Urbanistyki? Jakie są trendy w tej dziedzinie i jak wyglądają pierwsze, polskie realizacje? Nad tymi kwestiami będą debatować uczestnicy dyskusji „Nowa urbanistyka po polsku”, która odbędzie się pierwszego dnia targów – 18. września. Swoją obecność potwierdzili już prezesi firm inwestorskich pierwszych zrównoważonych miast w Polsce – Grażyna Śledzińska (MTG Agri-Rol S.A. – Osiedle Książenice) oraz Robert Moritz (ALTA S.A. – Siewierz Jeziorna). W rozmowie weźmie udział także Grzegorz Buczek, Wiceprezes Towarzystwa Urbanistów i Maciej Mycielski, założyciel pracowni MAU Mycielski Architecture & Urbanism, od lat kierującej się zasadami Nowej Urbanistyki i zrównoważonego rozwoju.

O architekturze współczesnej i jej manifestach

Tematów do rozmowy (a może nawet sporów) na pewno nie zabraknie podczas dyskusji poświęconej książce „Teorie i manifesty architektury współczesnej”. Wydana pod koniec lat 90-tych publikacja doczekała się nareszcie polskiego tłumaczenia. Debata nad zebranymi w niej teoriami i manifestami architektonicznymi odbędzie się drugiego dnia targów Warsaw Build, 19. września.

Wnętrze w różnych barwach

Jaki jest związek między zastosowanym kolorem a klimatem wnętrza? Jak używać barw w aranżacji wnętrz? Krzysztof Ziółkowski, architekt wnętrz, zajmie się tymi zagadnieniami podczas swojej prelekcji 20. września. Co więcej, bardziej dociekliwi będą mogli przez cały dzień odwiedzić prowadzony przez niego specjalny punkt konsultacyjny.

To jeszcze nie wszystko!

Atrakcje, jakie będą towarzyszyły tegorocznym targom Warsaw Build, można by wymieniać i opisywać bez końca. Ekspozycja „Nowoczesna Łazienka”, punkt konsultacyjny Zrzeszenia Montażystów Stolarki, prelekcja „Akustyka w Budownictwie” czy wreszcie Gala Liderów Rynku Stolarki, to tylko niektóre z nich. Szczegółowy program targów jest już dostępny na naszej stronie internetowej. My już nie możemy się doczekać – mamy nadzieję, że inni również! – mówi Anna Rabiej z firmy Lentewenc, organizatora imprezy.

Osoby zainteresowane odwiedzeniem targów mogą się bezpłatnie zarejestrować   na stronie: http://warsawbuild.pl/rejestracja-on-line/

Rezerwacji stoisk targowych można dokonywać poprzez formularz: http://warsawbuild.pl/zarezerwuj-stoisko/


Więcej informacji znajdziecie na stronie www.warsawbuild.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacja prasowa

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE