Tagi:

Angielskie ogrody – jak to się robi? Gwiazda brytyjskiego projektowania ogrodów Ann-Marie Powell gościem targów ZIELEŃ TO ŻYCIE w Warszawie

Angielskie ogrody i styl projektowania stale inspirują rzesze projektantów na całym świecie – także w Polsce.  Jakie są tajniki projektowania w angielskim stylu dowiedzą się uczestnicy konferencji Dzień Architekta Krajobrazu zaplanowanej w dniu 2 września oraz kameralnych warsztatów podczas 25. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE odbywającej się w dniach 31 sierpnia-2 września w EXPO XXI w Warszawie.

Gościem specjalnym Wystawy będzie Ann-Marie Powell – gwiazda brytyjskiego projektowania ogrodów 1 września poprowadzi praktyczne warsztaty, a w sobotę 2 września wystąpi z obszerną prezentacją w ramach konferencji dla projektantów.

Ann-Marie Powell – brytyjska ogrodniczka i architekt krajobrazu specjalizuje się w projektowaniu ogrodów prywatnych oraz komercyjnych terenów zieleni. Tworzy także wystawowe ogrody na prestiżowych festiwalach ogrodniczych – RHS Chelsea Flower Show i Hampton Court, gdzie jej projekty zdobywają złote i srebrne medale. Współpracuje z Royal Horticultural Society,  czasopismami The Telegraph, Gardens Illustrated i The English Garden oraz telewizją, zwłaszcza kanałem BBC, gdzie prowadzi programy ogrodnicze. Jest autorką trzech książek o projektowaniu ogrodów, aktywna także w mediach społecznościowych, angażuje się nie tylko w popularyzację ogrodnictw, ale też w działalność charytatywną tworząc ogrody dla hospicjów.

W programie konferencji także doświadczenia z Rosji – o modernizacji terenów rekreacyjnych wokół stadionu w Jekaterinburgu i innych wielkich projektach na terenie Federacji Rosyjskiej opowie Mirosław Sztuka – polski architekt krajobrazu z 25-letnią praktyką zawodową w Polsce Krajobrazu (zieleń w biurowcu Agory, WARTA Tower, Centrum Silesia w Katowicach), Wielkiej, Brytanii  i Chinach, gdzie pracując dla firmy AECOM uczestniczył w projektach modernizacji Ocean Park w Hong Kongu, Cotai Strip w Makao, nowa dzielnica Binhai w Tianjin). Od dziesięciu lat prowadzi biuro projektowe S&P Architektura Krajobrazu w Warszawie, wykonując projekty w Rosji (Rewitalizacja Parku Komunardów w Jekaterynburgu), Chinach (wygrana w konkursie High Rail Park w Harbinie), Niemczech i Polsce.

link do rejestracji https://zielentozycie.pl/index.php/pl/?option=com_content&view=article&id=684

Organizatorzy:

Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o. i Związek Szkółkarzy Polskich,
Al. Jana Pawła II 80 lok. 71,  00-175 Warszawa
tel. 22 435 47 20 (21-22),

kontakt@zielentozycie.pl, www.zielentozycie.pl, www.zszp.pl

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE