Tagi:

Architettura Sonora – włoski design w służbie dźwięku

Architettura Sonora po włosku oznacza architektura dźwięku.

Taka nazwa zobowiązuje, dlatego głośniki tej marki charakteryzują się doskonałym dźwiękiem. Ale to, co je naprawdę wyróżnia to niebanalna forma, której zawdzięczają miano jednych z najpiękniejszych na rynku.

IMG_0615

IMG_0641

Idea dźwiękowego krajobrazu

Koncepcja głośników odnosi się bezpośrednio do architektury i idei krajobrazu jako systemu stworzonego w oparciu raczej o związki pomiędzy elementami niż o pojedyncze obiekty. Według Lorenzo Brusci’ego, twórcy Architettura Sonora, dźwięk jest niezbędną częścią tego związku. Może przekazywać emocje, inspirować lub uspokajać i odgrywa kluczową rolę w zmysłowym postrzeganiu architektury. Architettura Sonora zapewnia prawdziwą akustyczną odnowę, opartą na żywym i nieprzewidywalnym doświadczeniu dyfuzji dźwięku w naturalnym otoczeniu. Moduły dźwiękowe, czyli poszczególne rodzaje głośników, potrafią dynamicznie stymulować percepcję i interpretację przestrzeni obiektu lub ogrodu.

Sphere_Bardiglio_IMG_5653_NEW

Unikalna forma

Wyglądem moduły Architettura Sonora bardziej przypominają rzeźby niż to, czego spodziewamy się myśląc o głośnikach. Odpowiednie ukształtowanie pozwala osiągnąć akustyczną efektywność i skierować dźwięk do określonych obszarów.

Marmur, trawertyn, terakota, metale i kompozyty, czyli materiały, z których mogą być wykonane, łączą tradycję i nowoczesność w estetycznej formie, godząc zasady akustyki i mechaniki. Dźwięk z każdego modułu rozprzestrzenia się w nieco inny sposób, co umożliwia tworzenie nowych akustycznych doświadczeń dla odbiorców.
Moduły Snail, Dolphin, Drop, Helmet i Shark to głośniki kierunkowe, które pozwalają skierować dźwięk do określonych obszarów. Kierunkowa emisja dźwięku sprawdza się w dużych instalacjach i pozwala na stworzenie niezależnych dźwiękowych enklaw, zmieniających percepcję budynku. Ich uzupełnieniem są głośniki Sphere, z których muzyka rozprzestrzenia się wielokierunkowo, tak jak ma to miejsce w przypadku naturalnych źródeł dźwięku. Akustyczna interakcja z otoczeniem daje ciekawy efekt pozwalający odbierać miejsca za każdym razem na nowo. Najciekawsze efekt dźwiękowego krajobrazu daje połączenie modułów wielokierunkowych i kierunkowych.
Moduły Architettura Sonora pozwalają przeprojektować krajobraz i przeobrazić miejską przestrzeń, tak aby ich odbiorca wciąż na nowo je odkrywał. Każdej przestrzeni dodają atut płynnej zmienności, co w architekturze może być bezcenne.

ArtCinema-MOS-otwarcie (2)_NEW

ArtCinema-MOS-otwarcie (1)_NEW

źródło:

[row]

[col type=”1_2″ class=””]

Architettura Sonora
Applied Acoustics
Division of B&C Speakers
via del Fornaccio, 44 – Vallina
50012 – Bagno a Ripoli (FI) – Italy
Tel. +39 055 65721
Fax +39 055 6572312
info@architetturasonora.com

[/col]

[col type=”1_2″ class=””]

3Logic Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 153
30-435 Kraków
Polska
tel.: +48 12 255 43 28
kom.: +48 505 241 679
http://www.3logic.pl
patryk.gut@3logic.pl

[/col]

[/row]

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE