Balonowe marzenie

Jak sądzisz , czy powiedzenie, że każdy kto ma balon nie może być smutny, jest prawdziwe? Zabawa z balonem automatycznie kojarzy się z dobrym nastrojem, lub obchodzeniem uroczystości. Duet projektantów Satoshi Itasaka i Takuto Usami sprawią , że twoja wyobraźnia uruchomi same pozytywne emocje.

Zaprojektowali oni produkt o nazwie Balloon Bench. To wyjątkowa ławka, która unosi się  w powietrzu. Utrzymywana  jest przez bukiety balonów, ktore są zamontowane po bokach mebla.
Wśród nadmuchanych kul znajdują się misternie ukryte haki, dzięki którym konstrukcja unosi się w górę.


Balloon-bench-by-h220430-photo-Ikunori-Yamamoto-yatzer-1

Inspiracją dla stworzenia tego niezwykłego mebla był francuski film Red Balon, wyprodukowany w 1953 roku. Opowiada on historię małego chłopca, który czując się samotnie w Paryżu zaprzyjaźnił się z czerwonym balonem. Projektant przyznał, że główną ideą produktu było odzwierciedlenie historii z filmu, aby każdy potencjalny nabywca Balloon Bench poczuł się jak główny bohater z twórczości filmowej.
Ławka została wykonana przy pomocy dwóch materiałów. Siedzisko stworzone jest z aluminium natomiast  haki to realistycznie wyglądające polietylenowe rzeźby.
Ławka występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwonej i białej. Projekt stanie się idealną ozdobą wnętrza dla osób lubiących zabawę grawitacją oraz fanów francuskiego kina.

źródło zdjęć: www.yatzer.com

Daria Stasiak, Aneta Pełka

Balloon-bench-by-h220430-photo-Ikunori-Yamamoto-yatzer-3

Balloon-bench-by-h220430-photo-Ikunori-Yamamoto-yatzer-5

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE