Tagi:

Cassina – Motek, Luca Nichetto

Luca Nichetto kontynuuje współpracę z Cassina w tym roku i projektuje gładko wyprofilowane krzesło dla domu i biura w oparciu o inspirację orientalną.

“Inspiracją dla krzesła Motek jest kartka papieru, która z natury jest giętka i lekka.”

„W teorii, kartka papieru nie może utrzymać ciężaru, ale ta sama karta papieru nabiera nowego życia dzięki Japońskiej sztuce Origami, która, dzięki fałdom i zagięciom, tworzy formy i struktury mogące podtrzymać dodatkową wagę.”

Luca Nichetto.

Motek jest potwierdzeniem eksperymentalnej natury Cassina, która nawiązuje do historii marki a także identyfikuje swoją przyszłość dzięki współpracy z utalentowanymi współczesnymi projektantami takimi jak Nichetto.
Nowe techniki produkcji dla sektora designu zostały odkryte w produkcji krzesła Motek co obrodziło świeżą estetyką i zaawansowanym wyglądem. Dzięki technologii ciśnieniowego formowania (pressure molding), techniki charakterystycznej dla sektora motoryzacyjnego, płachta filcowa zostaje zgięta aby utworzyć sztywny kształt, wymagany dla podtrzymania wagi, bez utraty jego lekkości i piękna materiału. Tak jak w elementach sztuki Japońskiego Origami.
Gładki kształt Motek, kiedy już zostanie wyjęty z formy, z jego geometryczną formą i wyróżniającym się oparciem na plecy, jest gotowy do zamontowania na strukturze. Krzesło, dostępne w dwóch odcieniach szarego filcu, może być obszyte naturalną lub czarną skórą, taką jaka jest używana przy wykonywaniu siodeł, co nadaje jej bardziej wyrafinowany wygląd, gdzie szczegóły są podkreślone przez szwy które definiują zagięcia krzesła.

CASSINA Motek_Luca Nichetto_amb

tłumaczenie: Ewa Partyka

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE