Tagi:

Design dla każdego – relacja z targów Wzory na Legii w Warszawie

Gdy emocje już opadły i wiedza się skrystalizowała, mogę z przyjemnością podzielić się relacją z kolejnego design’owego wydarzenia. Dnia 12 czerwca na Stadionie Miejskim Legii Warszawa odbyła się duża edycja cyklicznych Targów-WZORY.

Tego dnia surową przestrzeń obiektu wypełniły stoiska ponad 100 projektantów. Wśród nich nie zabrakło stałych wystawców, o których wspomniano w poprzedniej relacji. Cieszyła obecność działających na zmysły produktów od Ministerstwo Dobrego Mydła, wpisujących się w klimat miejsca betonowych doniczek od GrowRaw czy przytulnych legowisk dla zwierząt produkowanych przez Cosy&Dozy.

Tradycyjnie parę słów o rzeczach, które w ciekawy sposób zaznaczały swoją obecność na czerwcowych targach.

Za nietuzinkową nazwą marki Stalo/Drzew kryją się nie mniej wyraziste stoły, tworzone na warszawskiej Pradze. Meble charakteryzują się doskonale dobranymi materiałami, które utrzymano w maksymalnie surowej formie przy estetycznym wykonaniu.

Bardzo dobrze prezentowały się produkty młodej marki KWADROFORMA, łączące popularne materiały; stal, szkło     i drewno. Wszystkie meble z asortymentu są ręcznie wykonane zatem zauważa się staranność i dbałość o detale.

Intterno to marka specjalizująca się w m.in. w meblach ze sklejki. Prezentowane produkty to niewątpliwie współczesna interpretacja stylistyki z lat 30-tych i 60-tych. W ofercie także ciekawe oświetlenie.

Na tej edycji targów nie zabrakło przykładów wzornictwa recyclingowego, które cieszy się coraz większym uznaniem.

Rekoforma to marka wykonująca m.in. renowację starych mebli oraz projektująca unikatowe wzornictwo                     z upcyclingu, czyli wykorzystania przedmiotów i materiałów pozornie wyglądających na zużyte.

SONY DSC

Fanów industrialnych trendów w designie powinny zainteresować również produkty prezentowane m.in. przez Lamp Attack. Doskonale odrestaurowane lampy fabryczne to niewątpliwie cenny i niebanalny nabytek.

SONY DSC

W loftową stylistykę wnętrz wpisywało się stoisko Tech-Art Design. Prezentowany stolik wykonany z silnika nakrytego taflą szkła to nie lada gratka dla fanów motoryzacji.

Spektakularny efekt budziły produkty manufaktury Sojka Workshop. Lampy kreślarskie w rozmiarze XXL mają możliwość regulacji przegubowego ramienia oraz klosza.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych półmisków są deski do serwowania przystawek, wykonane przez Dechy w Dechę. Istotne jest to, iż drewno pozyskiwane do ich produkcji nie pochodzi z celowej wycinki. Trwałość produktu zapewnia odpowiednia konserwacja naturalnym olejem.

Custom Vinyl Records to połączenie zamiłowania do muzyki i sztuki, które spowodowało powstaniem oryginalnych grafik z użyciem starych płyt winylowych.

Pozostając w tematyce grafik należy wspomnieć o plakatach malowanych na sklejce i starych deskach autorstwa młodego kolektywu dwóch przemiłych dziewczyn O!Pardon.

SONY DSC

Ekologiczne produkty marki Mr&Mrs Sleep niewątpliwie odpowiadają na zapotrzebowania dogodnego wypoczynku. Idąc za ideą poduszka OnePillow to humorystyczny koniec sterty mniejszych poduszek i kłopotliwej dla wielu przerwy między nimi na łóżku.

Marka FOLKA to producent kolorowych, ręcznie tkanych wełnianych puf oraz akcesoriów do wnętrz inspirowanych sztuką ludową w nowoczesnym wydaniu.

HUGBAG to kolekcja eleganckich, skórzanych etui na iPady wykonanych ręcznie w młodej pracowni kaletniczej  z Wrocławia R.R. Buckler. Produkty cechują doskonałej jakości materiały oraz ponadczasowe wzornictwo.

„Z Carbon Ka” to ręcznie wykonany portfel przyszłości jak go opisał projektant marki Carbon Workshop. Dwa kawałki ze 100% włókna węglowego, które nie przepuszcza niekontrolowanych operacji PayPass połączone są ze sobą specjalną opaską. Istnieje możliwość dedykowania portfela m.in. napisem lub symbolem za pomocą drukarki 3D.

Na zewnątrz stoisko miała Fabryka Palet ze swoimi aranżacjami mebli stanowiącymi doskonałą strefę wypoczynku.

Organizatorzy Targów Wzory również tym razem zadbali o ciekawe warsztaty, zarówno dla dzieci jak i osób chcących podszkolić się w rzemiośle. Oprócz wielu imponujących przykładów wzornictwa i atrakcji, sama lokalizacja wydarzenia na obiekcie stadionu stanowiła zachętę do spędzenia dnia w inspirującej atmosferze. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach! 🙂

Patrycja wójcik
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE