Enignum Josepha Walsha

Cały dzień pracowałaś. Masz dosyć codziennej monotonii jaką gwarantuje praca w biurze. Jest wieczór, przedzierasz się przez zakorkowane miasto. W głowie przewija się tylko jedna myśl, chcesz szybko wrócić do domu.
Zrzucić czerwone szpilki ze zmęczonych stóp a garsonkę świeżo poplamioną kawą z Mcdrive’a zamienić na swój ulubiony miękki szlafrok.
Potrzebujesz odpoczynku i relaksu natychmiast.
Nic nie jest bardziej na czasie jak komfort. Dla wszystkich marzycieli ceniących wygodę oraz pragnących choć na chwilę zapomnieć o rzeczywistości irlandzki artysta Joseph Walsh zaprojektował kolekcje mebli Enignum.
Nazwa wywodzi się od słowa „enigma” oznaczającego tajemnicę oraz „lignum” – drewno.
Zdumiewająca kolekcja drewnianych mebli wyróżnia się kształtem. Meble wyglądają jakby delikatnie falowały w rytm spokojnej muzyki.
Joseph Walsh stworzył poczucie przestrzeni a jednocześnie wrażenie ochrony i osłony wewnątrz baldachimu z jedwabiu, który tworzy poczucie obudowy.
„Wierzę, że możemy poprawić jakość naszego życia poprzez otaczanie się przedmiotami, które posiadają wartości poza ich funkcją i estetyką, które posiadają inteligencję w ich tworzeniu” Czy zgodzisz się ze słowami artysty?

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie : josephwalshstudio.com

Aneta Pełka

Źródło: josephwalshstudio.com

2_canopy-bed1

3_canopy-bed2

4_canopy-bed3

canopy-bed2

canopy-bed3

enignum_canopy_v_bed_content

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE