Meble z kapsli

Ludzie powoli stają się coraz bardziej świadomi jaki wpływ na nasza planetę ma zanieczyszczenie środowiska. Musimy spojrzeć prawdzie w oczy i pomyśleć nad rozwiązaniem tego globalnego problemu. Jednym ze sposobów walki z wciąż zgromadzającymi się śmieciami jest Upcykling. Upcykling jest formą przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce.
Jednym z artystów, który poszedł tym tropem jest Rick Ladd. Amerykańska artystka do zrealizowania swoich projektów zużył ogromne ilości kapsli. Wśród jego projektów znajdziemy meble w stylu barokowych: krzesło, komodę, stolik i lustro.  Niewątpliwie wszystkie jego prace są wynikiem ciężkiej pracy i dużego zaangażowania. Jak wam się podobają ?

Meble zaprojektowane prze Rick Ladda zostały wystawione w galeriach i muzeach w Stanach Zjednoczonych, w tym Muzeum alternatywnym i American Primitive Gallery w Nowym Jorku. Jego praca została wyróżniona w The New York Times, New York Magazine, Chicago Tribune. Ponadto uzyskał licencjat z Instytutu Sztuki w Chicago i MSZ z Pratt Institute

 

 

 

 

2mirrors-437x264-custom

3-23

 

mar26-ladd

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE