Niebanalne techniki aranżacji okien

Okno to ważna część każdego pomieszczenia, a jednocześnie jedna z trudniejszych do stworzenia oryginalnej i atrakcyjnej dekoracji. Większość rozwiązań wymaga wbijania w ścianę gwoździ, wieszania firan i zasłon czy mocowania rolet. Zamiast nich można jednak postawić na naklejki na szyby.

Naklejki na szyby

Naklejki na okno to rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w przestrzeniach publicznych. Naklejka z ulubioną postacią z bajki lub ukochanym zwierzakiem to świetny pomysł na dekorację dziecięcego pokoju, w kuchni sprawdzą się motywy florystyczne i geometryczne, z błękitnym niebem i bańkami mydlanymi. Taką naklejką można wypełnić całe okno albo tylko jego część. Tak montaż, jak i demontaż jest banalnie prosty, co sprawia, że naklejki na szyby można wymieniać zawsze wtedy, kiedy ma się na to ochotę. Na czas świąteczny można zakupić specjalną, okazjonalną naklejkę, a w połowie stycznia lub później wymienić ją po prostu na inną. Takie rozwiązania świetnie sprawdzają się w biurach, różnego rodzaju instytucjach, a także w szkołach. Naklejki oprócz ciekawego i atrakcyjnego wymiaru estetycznego zapewniają bowiem pewną intymność i ochronę przed wzrokiem osób znajdujących się na zewnątrz budynku. Dzieciom, które się uczą, czasami trudno się skupić, gdy mogą obserwować przechodniów za oknem, a piękna naklejka w nuty nie tylko delikatnie przesłania rzeczywistość, ale i ubarwia to, co znajduje się w środku. Większość naklejek to projekty artystów z całego świata.

Zamiast zasłon i firanek

Dla wielu osób firany to konieczny element wystroju okna. Jeszcze do niedawna trudno było znaleźć okno, nawet w biurze, które nie byłoby przysłonięte choćby krótką firanką lub zasłonką. Ta tendencja jednak z każdym rokiem słabnie. Coraz więcej osób rezygnuje z takiego rozwiązania. Powód? Firanki niezbyt dobrze komponują się z nowoczesnymi aranżacjami, ponadto są siedliskiem kurzu i różnego rodzaju zanieczyszczeń, a spora część z nich wcale nie chroni przed wzrokiem ludzi z zewnątrz. Z drugiej strony wiele osób nie czuje się dobrze w pomieszczeniach, w których okno nie jest w jakiś sposób zaaranżowane. Potrzebna jest więc alternatywa. Tę stanowią coraz popularniejsze naklejki na szyby, które pozwalają zupełnie odmienić aranżację okna.

Z czego zrobione są naklejki na szyby?

Naklejki na szyby wykonane są z miękkiej folii PCV, która imituje barwione szkło. Uzyskany za ich pomocą efekt nie jest więc nachalnie sztuczny. Zamiast tego naklejki nadają oknu wyjątkowy wymiar. Stanowią pewną osłonę przed wzrokiem innych, natomiast jednocześnie białe i jasne ich elementy są całkowicie przezroczyste i świetnie przepuszczają światło. Czyszczenie takich naklejek jest bardzo proste – wystarczy je przetrzeć mokrą ściereczką i zgarnąć zbierający się kurz. Usunięcie lub wymiana naklejki również są banalnie proste. Po jej zdjęciu na szybie nie pozostają żadne ślady.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE