Kalendarze ścienne – jaki model wybrać do swojego domu

Styczeń to czas, w którym warto pomyśleć o zakupie kalendarza na nadchodzący rok. Egzemplarze do postawienia na biurku, te w formie notesu, a także modele do powieszenia na ścianie, obecnie należą do najpopularniejszych. Okazuje się jednak, że wiele osób z sentymentem wspomina i nadal korzysta z tradycyjnego kalendarza typu „zdzierak”, który jest w pewnym stopniu symbolem minionych dekad. W tym artykule skupimy się na nowoczesnych kalendarzach ściennych, które stanowią doskonałą ozdobę pokoju. Zobacz, jaki model dobrze wpisze się w Twój gust i będzie pasował do wystroju Twojego mieszkania!

Kalendarze ścienne z indywidualnym nadrukiem

Moda na personalizowane gadżety ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, by miało to ulec zmianie. Nic dziwnego, bo któż nie lubi otaczać się przedmiotami wykonanymi na specjalnie życzenie konkretnej osoby? Kalendarze ścienne stanowią więc doskonałą przestrzeń, by umieścić na niej sceny z ulubionych filmów, cytaty z ulubionych książek lub elementy związane z własnym hobby. Patrząc codziennie na kalendarz, zwraca się uwagę  nie tylko na upływający czas, ale także na coś, co przywołuje pozytywne skojarzenia. Doskonałym pomysłem są kalendarze ze zdjęciami. Na kartce każdego miesiąca można wykonać nadruk zdjęcia wykonanego w tym samym miesiącu w roku ubiegłym – będzie to doskonała pamiątka, a także idealny pomysł na prezent dla najbliższych.

Kalendarz typu planer

Dziś wiele osób korzysta z kalendarzy w smartfonach, w których zaznacza spotkania, wizyty i różnorodne przypomnienia. Nie zaszkodzi jednak, by nad biurkiem lub w innym, widocznym miejscu umieścić dodatkowo kalendarz typu planer, do którego można ręcznie wpisywać wszystkie ważne wydarzenia. Najlepiej kupić kalendarz suchościeralny, który umożliwia wpisanie konkretnych dat – dzięki temu będzie go można wielokrotnie wykorzystać. Ci, dla których kalendarze stanowią pamiątkę, do której chętnie wracają po latach, mogą pomyśleć o tradycyjnym kalendarzu z papieru, który za pomocą magnesu można powiesić na lodówce. Warto wybrać model zaopatrzony w planer tygodnia, gdzie można zanotować wszystkie ważne aktywności, z podziałem na konkretne dni.

Czy wiesz, że za pierwszy opracowany przez człowieka system mierzenia czasu uznaje się kalendarz księżycowy Sumerów? Dopiero Babilończycy i Egipcjanie zaczęli mierzyć czas na podstawie cyklów związanych z ruchem słońca, a używany współcześnie kalendarz gregoriański jest właśnie kalendarzem słonecznym.

Kalendarz ścienny spiralowany

To jeden z najpopularniejszych modeli kalendarzy ściennych. Kalendarze tego typu różnią się między sobą wielkością oraz rodzajem nadruku, a jak wiadomo od tych dwóch elementów zależy, czy dany model będzie pasował do poszczególnych wnętrz. Modele o wielkości A3 (35×45 cm) są najbardziej uniwersalne i doskonale się prezentują zarówno w małych, jak i średnich pomieszczeniach. W przypadku nadruku warto wybrać taki, który będzie kolorystycznie pasował do pomieszczenia, bądź też wpisywał się w zainteresowania domowników.

W ofercie Decor Mint (dostępnej na: https://www.decormint.com/pl/kalendarze-scienne-trzynastostronicowe) można znaleźć kalendarze z różnorodnymi motywami, np. z roślinami balkonowymi, samochodami PRL, pozycjami jogi, zdjęciami miast europejskich, polskimi ptakami i wiele innych. W ten sposób kalendarz nie tylko pełni swoją główną funkcję, ale także jest źródłem wielu ciekawostek, które samoistnie „rzucają się w oczy”. Są to kalendarze 13-stronicowe, a każda z dwunastu kart miesięcy jest poświęcona innej grafice. Zmiana karty co miesiąc również wnosi do wnętrza małą zmianę, co doskonale „odświeża” wygląd ściany. Warto również dodać, że kalendarze dostępne w ofercie Decor Mint są wykonane ze specjalnego papieru satynowego, przeznaczonego do druku cyfrowego. Technologia ta zapewnia wysoką jakość grafiki oraz staranną estetykę kalendarza. Zapoznaj się z ofertą kalendarzy z autorskimi obrazkami, które doskonale wpiszą się w styl każdego wnętrza.

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE