Tagi:

Nowa moda w aranżacji wnętrz – lacobel

W aranżacji wnętrz często stawia się na ciekawą, efektowną dekorację . Klienci biur projektowych pytają o to , co oprócz podstawowego wyposażenia wnętrza można wprowadzić do wystroju aby było nowocześnie i elegancko . Pomysłem na te potrzeby klientów staje się coraz częściej Lacobel.
Czym jest Lacobel?- to szkło pokryte z jednej strony lakierem w szerokiej gamie kolorystycznej. „Szkło Lacobel jest zawsze montowane szklaną powłoką na zewnątrz-to chroni je przed porysowaniem”- wspomina Pan Artur Chaber-specjalista w dziedzinie usług szklarskich . Jego zdaniem , Lacobel sprawdza się doskonale na powierzchniach narażonych na zabrudzenia – działanie tłuszczu i wody, toteż najczęściej stosowany jest w kuchniach nad blatem roboczym. Poza tym zastosowaniem, idealnie nadaje się jako dodatek do szaf, stolików i innych mebli. Lacobel dzięki swojej uniwersalności komponuje się z takimi materiałami jak drewno czy metal. Pan Chaber wspomina, że ciekawie wygląda wykończone aluminiowymi ćwierćwałkami, płaskownikami itp. Wysoki połysk tafli ładnie rozświetla wnętrza i dodaje im elegancji-zwłaszcza najbardziej popularny kolor czarny. Nie ma się więc co dziwić ,że stał się ostatnio bardzo modny w aranżacji wnętrz i popularnie wykorzystywany przez projektantów. Szkło Lacobel przeznaczone jest wyłącznie do stosowania wewnątrz budynków. Szklane wykończenia utożsamiane są z nowoczesnością i elegancją. Pozwalają wprowadzić do wnętrza atmosferę tajemniczości i wyrafinowania. Dodają ruchu oraz pomagają uzyskać wrażenie większej przestrzeni.
Można stosować zarówno całe tafle tego szkła, klejone do ścian, sufitów jak również pasy wkomponowane w zabudowy z karton gipsu. Przykładowe realizacje wnętrz z zastosowaniem czarnego Lacobelu zaprezentowane są na załączonych zdjęciach.
Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno architektów wnętrz, ale przede wszystkim klientów, wprowadzili również szkło trawione chemicznie z możliwością wzorów. To daje dodatkowo ciekawy, dekoracyjny efekt we wnętrzu.
Wiele zależy od pomysłowości projektanta – bo możliwości są naprawdę ogromne. Możemy łączyć ze sobą zarówno lacobel z innym materiałem (jak już wspominałam drewnem, stalą, tapetą czy fototapetą), ale także różne rodzaje szkła ze sobą np. szkło kolorowe z lustrami i różne kolory lakobelu ze sobą.
W aranżacji ważną rolę odgrywa również gra świateł a ten materiał w ciągu dnia szkło odbija naturalne refleksy świetlne, wieczorem może rozbłysnąć w sztucznym oświetleniu. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie taśm LED, które zwiększają efektowność zastosowanych dekoracji.

Podsumowując – kolorowe szkło lakierowane udostępnia wiele możliwości. Wystarczy trochę kreatywności, żeby monotonne, mało zachęcające wnętrze przybrało nowy wymiar.

Monika Borowska
www.auraprojekt.com

 

3E7P9701-HDR(5) (1)

0192-HDR(3)

kucnia nowowczesna

pokój3

pokój10

salon 3

salon4

3E7P0890-HDR(4)

 

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE