Obiekt dmuchany

Plaża, słońce i morze. Z jakimi jeszcze słowami kojarzycie wakacje? Niektórzy lubią spędzać urlop aktywnie w górach, natomiast inni wolą leżeć bezwładnie na plaży, opalając ciało lub czytając ulubiony magazyn. Częstą wakacyjną rozrywką nad wodą jest gra piłką plażową. Okazuje się, że cząstkę wakacji można zabrać ze sobą do domu. W jaki sposób? Polscy projektanci zaprojektowali produkt, który wyglądem i strukturą przypomina wspomniane, nadmuchane piłki plażowe.

Artyści z biura projektowego Puff Buff Design stworzyli projekt lampy o nazwie Orca. Czym wyróżnia się Orca na tle innych oświetleń? Jest to oryginalna lampa z dmuchanym abażurem. Swoim unikalnym wyglądem, lampa przypomina wielką, czarną zabawkę do wody. W skład jej budowy wchodzą elementy pneumatyczne, które powstają przy zgrzewaniu warstw PCW. Podczas tego zabiegu powstają formy, które następnie napełniane są powietrzem, dzięki czemu abażur to ciekawy oraz niezwykły, główny element lampy. Orca idealnie nadaje się do nowoczesnego salonu, jak również doskonale spełni rolę wisiorka światła w teatrze lub kawiarni.
Orca zaprojektowana jest w dwóch modelach, jako lampa wisząca i podłogowa. Cena lampy podłogowej : 1400 zł , wymiary : szerokość 80 cm, długość 80 cm, wysokość 170 cm.
Cena lampy wiszącej : 760 zł.

źródło zdjęć: designattack.pl , modny-dom.pl, moddesignguru.com

Aneta Pełka

lampa1

lampa-3

Lampy-Orca-proj.-Puff-Buff

puff buff design prace 1_6860353

PUFF-BUFF_ICFF 2012_1 (2)

puff buff design prace 2_6860357

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE