Tagi:

Pierwszy biodegradowalny samochód

To, na co patrzycie, to pierwszy na świecie samochód wykonany w rewolucyjnej technologii, z drewna bambusowego oraz trzciny.

Projekt nosi dumną nazwę „Feniks” (ang. Phoenix) i został zaprojektowany przez projektanta i designera Kenneth’a Cobonpue, przy współpracy z Albrecht Birkner.
Niewielkich gabarytów pojazd, o długości 3,89 m. rozwiązuje problem szkodliwych produktów spalania i zanieczyszczenia powietrza. To co czyni go wyjątkowym, to również fakt, iż produkcja samochodu odbywa się w rekordowo krótkim czasie – 10 dni.

Być może wizjonerski projekt odkrywa przed nami przyszłość motoryzacji, w której obok mocy i osiągów najistotniejszy stanie się ekologicznie napędzany silnik i wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak kompozyty i włókna organiczne.

Producenci szacują żywotność karoserii na okres od 5 do 15 lat eksploatacji. Jest to czas zbliżony do obecnych standardów wśród samochodów osobowych. Po tym czasie właściciele auta będą mogli wymienić ją na nową w niedrogiej i przystępnej cenie. Dzięki temu nie powstaje konieczność składowania lub złomowania pojazdu.

Najciekawsze pytanie: w jaki sposób napędzany będzie samochód przyszłości? pozostaje bez odpowiedzi.. Wiadomo, jednak, iż silnik będzie na tyle wydajny, aby poruszyć cztery koła, a my będziemy mogli wyruszyć w trasę tym dziełem sztuki!

kco01

Phoenix-Roadster-concept-vehicle-with-Yoda-seats-by-kenneth-cobonpue

car_905

INSPIRACJA: INHABITAT.COM
ŹRÓDŁO: KENNETHCOBONPUE.COM

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE