Tagi:

Skóra jak wino – im starsza tym lepsza!

W dobie kultu ciała i uznawanych w kulturze Zachodu kanonów piękna, liczy się tylko to co młode, zadbane, pozbawione jakichkolwiek niedoskonałości czy znaków upływu czasu. Włochy to kraj, w którym szczególne miejsce poświęca się wizerunkowi. Osoby z kraju w kształcie kozaka bez opamiętania dbają o zdrową dietę, sylwetkę, wkładają tylko markowe ubrania, koniecznie z najnowszej kolekcji. Nie ma ani grama miejsca na uchybienie w doskonałości.

W tym kontekście w Italii rodzi się nie tylko moda, ale również szeroko rozumiany design. Projektanci do wykonywania swoich produktów używają tylko najlepszych, najwyższej jakości, najnowszych i najdroższych materiałów.

W tym kontekście projektanci z Bartoli Design pracujący dla marki Kristalia stworzyli nietypowe krzesło 1085 Edition. Powstało ono ze skór z odzysku. Projektanci pokazali, że skóra z biegiem lat zyskuje tylko na wartości – staje się bardziej miękka i zmienia kolor. Tym samym, stosując na wskroś ekologiczne rozwiązanie postanowili powalczyć ze stereotypami panującymi w ich kraju.

Na podobny pomysł, dotyczący wykorzystania skóry z odzysku wpadł Pepe Heykoop

 

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE