szabadabada mydelko fa

 W czasach estetyzacji świata, którego jesteśmy światkami, każdy pragnie otaczać się ładnymi przedmiotami . Design jest obecny w każdej niemal dziedzinie życia społecznego: w muzeum, sklepie spożywczym, obiektach użyteczności publicznej. Jest wszechobecny, nawet jeśli sobie tego nie uświadamiamy. Dotyczy to szczególnie przedmiotów domowego użytku takich jak : odkurzacz, kubek , wanna , kanapa, a nawet mydelniczka. Wzornictwo przemysłowe ulepsza estetykę przedmiotów i jakość naszego życia.

Mydelniczka i jej desing
Już dawno minęły czasy, mydła w prostokątnych mydelniczkach. Obecnie prym wiodą dozowniki do mydła. Niewątpliwie w dużej mierze potrzeba zaprojektowania dozownika wynikała z nieestetycznego wyglądu mydelniczki, która szybko się brudziła i powstawały na niej nieestetyczne, mydlane zacieki. Mydło w płynie wydaje się nieco wygodniejsze. Nie wyślizgnie nam się z rąk, nie trzeba mocno pocierać, aby zaczęło się pienić no i co najważniejsze nie dotyka go nieskończona ilość osób.
Na rynku mamy dostępny szeroki wachlarz dozowników do postawienia na umywalce czy też łazienkowej półce, ale także taki do zamontowania na ścianie .Warto zwrócić uwagę na ich kształty, które zachwycają swoją elegancja, a niekiedy śmieszą swoim kształtem.

Wielki nochal z zielonym mydłem
Wieki dozownik w kształcie nosa to propozycja dla osób, które mają duże poczucie humoru i takich samych znajomych. Koszt tego nietuzinkowego dozownika do wraz z zielonym żelem do mycia to koszt ok. 60,00zł. Mydelniczkę można przyczepić do ściany za pomocą przyssawki.

197234813750c032263dd03

 

 

Otto Umbra

Ten elegancki dozownik do mydła firmy Otto Umbra posiada czujnik ruchu, dzięki czemu mycie rąk jest bardziej higieniczne. Dodatkowo posiada transparentny wizjer, dzięki któremu można kontrolować poziom mydła. Klasyczny desing idealnie komponuje się w luksusowych pokojach łazienkowych. Biały i srebrny kolor pozwoli dobrać go do pozostałych akcesoriów łazienkowych.
Dozownik został wykonany z tworzywa sztucznego. Przy każdym użyciu dozuje 2 ml
Koszt to około 199 zł

razem_43

Cupcake 
Cupcake to ręcznie malowany dozownik w kształcie słynnej babeczki Mufinki . Jeżeli szukasz unikalnych akcesoriów do domu lub chcesz zrobić komuś prezent , ten dozowniki mydła sprawdzi się w obydwu przypadkach. Dzięki swojemu kształtowi i mechanizmowi jaki został zastosowany wewnątrz „babeczki”, może być wypełniony ulubionym płynem pod prysznic lub balsamem nawilżającym .
Dozownik Cupcake wykonany jest z ceramiki
Mierzy ok. 11 cm x 15 cm x 11 cm
Koszt to około 15 funtów

90ec5dd7b813e6381b38bccb09382b43.image.250x250

Kolejna propozycja to połączenie tradycyjnego mydła z dozownikiem

Oryginalne dozowniki możemy śmiało nazwać młynkiem do mydła i tartką. Mechanizm obydwu urządzeń polega na ścieraniu tradycyjnego mydła z którego powstają płatki mydlane, które są łatwo rozpuszczalne w wodzie. Pierwszy z nich montuje się na ścianie, umieszcza w nim kostkę mydła i pociągając za uchwyt, otrzymując mydlane wiórki.

33

Drugi z wynalazków działa niczym podręczny młynek do pieprzu. Dzięki prostemu mechanizmowi jaki został użyty do konstrukcji obydwu gadżetów, nie potrzebują zewnętrznych źródeł energii, a co za tym idzie można je zabrać ze sobą pod prysznic bez obawy, że zostaniem y porażeni prądem .

333333

 

FAUCET FOAM to dozownik do mydła, który nakłada się na kran. Mechanizm polega na połączeniu płynu w wodą i otrzymaniu z niej piany do mycia Po napełnieniu zbiornika mydłem i podłączeni go do kranu wystarczy odkręcić wodę i nacisnąć specjalny przycisk,aby zamiast wody ze specjalnej dyszy wypływała mydlana piana.Koszt urządzenia to około 30$.

4

Dozownik w kształcie kaczki
Kolekcja A di Alessi to propozycja dla wszystkich optymistów, którzy cenią oryginalne pomysły Pojemnik na mydło w kształcie kaczki wykonany jest z wysokiej jakości żywicy termoplastycznej. praktyczne, trwałe i bardzo oryginalne.

555

Dla osób, które mimo wielu zalet płynących z użytkowania dozowników, pozostają wierne mydle w postaci stałej, mam kilka propozycji oryginalnych mydeł.

mydla_01

8e9afc91ab75761029ededacf29a9f69

8e9afc91ab75761029ededacf29a9f69 14535a1910c2d165f9d22a0ed7cefd8b

mydla_03

mydla_06mydla_07mydla_09

mydla_13mydla_15

mydla_17

mydla_18

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE