Tagi:

W Holandii ludzki mocz służy do nawożenia drzew

Publiczne toalety to wielki problem w większości miast. Szalety miejskie można policzyć na palcach jednej ręki i tylko wtajemniczeni wiedzą, gdzie są one zlokalizowane. Jeśli zaistnieje potrzeba pójścia “za potrzebą” pozostaje skorzystanie z lokalu gastronomicznego, jednak za taką usługę zwykle trzeba zapłacić. Kobiety przeważnie wybierają takie rozwiązanie, jednak mężczyźni częściej załatwiają się za drzewami, lub co gorsze, przy murach, często zabytkowych budynków.

pisuat

Niemcy postanowili walczyć z takimi wandalami malując mury zabytkowych budynków specjalnymi farbami. W Amsterdamie, gdzie za obsikanie muru można zapłacić 90 euro kary, postanowiono zamontować przenośne pisuary. Może z nich korzystać jednocześnie czterech mężczyzn.

pisuar2

Co ciekawe, mocz wydalany przez mężczyzn zbierany jest w specjalnych pojemnikach, nastęnie pozyskiwany jest z niego fosfor, który wykorzystywany jest do nawożenia okolicznych drzew.

Może nie jest to najbardziej higieniczne rozwiązanie, ale spotkało się z pozytywnym przyjęciem w stolicy Holandii. Wciąż pozostaje jednak pytanie – gdzie załatwiać się mają kobiety?

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE