Tagi:

W Pekinie powstanie największe lotnisko na świecie

Ruch lotniczy każdego roku jest coraz większy. Ludzie coraz częściej wybierają ten rodzaj transportu, szczególnie ze względu na szybkość przemieszczania się. Porty lotnicze to coraz nowocześniejsze budowle, które są maksymalnie dostosowywane do przepływu ogromnej ilości osób. Architekci coraz większą uwagę zwracają na funkcjonalność i komfort pasażerów. Doskonale widać to w projektach portów lotniczych w Meksyku, chińskim Shenzhen czy azerskim Baku.

lotnisko2

Podobny zamysł mają projektanci największego lotniska, które powstaje w Pekinie.Za koncepcję odpowiedzialni są architekci z ADP Ingenierie (ADPI) i Zaha Hadid Architects. Projektanci pokazali już pierwsze plany i wciąż pracują nad optymalizacją swojej koncepcji. Lotnisko ma być elastyczne i ma zmieniać się każdego dnia w zależności od rozkładu lotów i ruchu pasażerskiego.

lotnisko1

Pekin jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie i miejscem przesiadkowym dla wielu pasażerów. Z nowego lotniska ma korzystać 45 milionów pasażerów rocznie. Ma ono być wizytówką dla całego regionu.

Źródło zdjęć: e-architect.co.uk

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE