Tagi:

Warbud wybuduje Park Technologiczno – Przemysłowy II etap w Poznaniu

Warbud pozyskał kontrakt na budowę Poznańskiego Parku Technologiczno – Przemysłowego,
etap II- segment B.

war 1

Zamawiającym jest Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji Sp. z o.o. Umowę zawarto 8 lipca 2013 r. Na podpisaniu umowy Warbud reprezentowali: p. Wojciech Gerber, Członek Zarządu oraz Zbigniew Suszyło, Z-ca Dyrektora DBS, zaś ze strony Inwestora: p. Grzegorz Michalski, Prezes Zarządu WCWI oraz p. Ryszard Dembiński, Wiceprezes.

Obiekt zaprojektowało poznańskie biuro „Aspa & Zapa”. Budynek B jest kontynuacją projektu składającego się z trzech segmentów A, B, i C posadowionych na wspólnej płycie, pod którą zaprojektowano parking dla samochodów osobowych. Warbud zrealizuje to zadanie w formule generalnego wykonawstwa.

W zakres prac wchodzą:
Zadanie nr 1: roboty budowlane i instalacyjne wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie
Zadanie nr 2: świadczenie usług eksploatacji i facility managera.
Budynek posiadać będzie 6 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemną, a jego wysokość nie przekroczy 25 m. Na poziomie -1 przewidziany jest parking samochodów osobowych z 25 stanowiskami postojowymi oraz pomieszczenia gospodarcze i techniczne. W zależności od indywidualnych potrzeb, biuro będzie można dowolnie aranżować, zarówno jako powierzchnie typu „open space”, jak i oddzielne pokoje. Na ostatniej kondygnacji, w jej zachodniej części, planowany jest taras rekreacyjny dostępny dla wszystkich użytkowników budynku.
Budowa Parku Technologiczno – Przemysłowego współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Powierzchnia działki: 13.449,00 m2
Powierzchnia zabudowy segmentu B: 822,46 m2
Powierzchnia użytkowa segmentu B: 5.585,81 m2
Powierzchnia całkowita: 7.308,80 m2
Kubatura: 17.733,30 m3
Terminy realizacji: dla zad. nr 1: 13 miesięcy od daty podpisania umowy, dla zad. nr 2: 12 miesięcy od przejęcia obiektu.

Warto przypomnieć, że Warbud zrealizował I etap tej inwestycji. W 2011 roku segment A został oddany do użytkowania.

war 2

źródło:
Warbud, informacja prasowa

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE